Vilniaus universiteto Teisės fakultetas (VU TF) kviečia į nuotolinę diskusiją, skirtą tarptautinės humanitarinės teisės ir veiklos klausimams Rusijai užpuolus Ukrainą. Svarbu įvardinti visus Rusijos vykdomus tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimus, o taip pat paaiškinti, kaip tarptautinės humanitarinės teisės normos veikia praktikoje bei pabrėžti humanitarinių organizacijų veiklos reikšmę.
Vasario 24 d. Rusijai užpuolus Ukrainą imta skelbti apie civilių žūtis ir sužalotus žmones, bombarduojamus gyvenamuosius namus, ligonines, darželius, mokyklas, universitetus. Nuo atakų požeminėse aikštelėse ir rūsiuose jau antrą savaitę priversti slėptis žmonės, trūksta maisto, vaistų, kitų būtiniausių produktų, o suteikti humanitarinę pagalbą tokiose situacijose nėra paprasta.
Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra (UNHCR) skelbia, kad karo pabėgėlių skaičius artėja prie dviejų milijonų. Be to, pranešama apie Rusijos naudojamas draudžiamas ginklų rūšis, Rusija ne kartą grasino branduoliniu ginklu, apšaudytos ir užimtos Zaporožės, Černobylio atominės elektrinės, Rusijos karinės pajėgos šaudo į humanitariniais koridoriais bandančius eiti gyventojus.
Dalyviai:
Doc. dr. Indrė Isokaitė-Valužė (diskusijos moderatorė)
VU Teisės fakulteto Viešosios teisės katedra
Dr. Gabija Grigaitė-Daugirdė
VU Teisės fakulteto Viešosios teisės katedra, LR teisingumo viceministrė
Dr. Kęstutis Kilinskas
VU Istorijos fakulteto dėstytojas
Dr. Gražvydas Jasutis
Post-sovietinio saugumo ekspertas, kviestinis dėstytojas (Prancūzijos ir Šveicarijos universitetuose)
Dr. Manfredas Limantas
ES delegacija Ukrainoje, Teisingumo ir kovos su korupcija sektoriaus vadovas
Doc. dr. Andrius Klimašauskas
VU Medicinos fakultetas, Anesteziologijos reanimatologijos klinika, VUL Santaros klinikų Skubios medicinos centro vadovas
Luka Lesauskaitė
Lietuvos Raudonasis kryžius, komunikacijos vadovė
Justina Kaluinaitė
Vystomojo bendradarbiavimo platforma
Renginys bus transliuojamas VU Teisės fakulteto Facebook’o paskyroje ir YouTube kanale.
Komentarų nėra. Būk pirmas!