„Arqus“ aljansas apibrėžė savo viziją ateinantiems 10 metų ir nustatė žingsnius, būtinus siekiant tapti į ateitį orientuotu, atviru, integruotu ir moksliniais tyrimais besiremiančiu Europos universitetu, kurio pagrindinė misija – kartu su visais ir visiems kurti transformuojančias kompetencijas.
Misijos pranešime apibūdinama atnaujinta aljanso vizija ir misija ateinančiam dešimtmečiui, jo vertybės ir svarbiausi tikslai, pagrindiniai aljanso skiriamieji bruožai ir tarpsektorinės paramos strategijos. Pranešime taip pat pateikiama 2022–2032 m. „Arqus“ bendra strategija, kurioje apibrėžti trys pagrindiniai laikotarpiai: dabartinis bandomasis laikotarpis, skirtas aljanso pagrindams sukurti (2019–2022 m.), naujasis laikotarpis, kurio metu bus pasiekti svarbiausi tikslai (2022–2026 m.), ir trečiasis laikotarpis, skirtas baigiamiesiems darbams, kad aljansas būtų visiškai įgyvendintas (2026–2032 m.).
Ši ilgalaikė strategija grindžiama aljanso patirtimi, įgyta bendradarbiaujant nuo 2018 m., ypač įgyvendinant pirmąjį 2019–2022 m. „Erasmus+“ darbo planą („Arqus I“) ir programos „Horizontas 2020“ „SvafS“ darbo planą („Arqus R&I“), daugybe išmoktų pamokų, ypač per COVID-19 pandemiją, ir vertingu indėliu naujų narių – Minjo ir Vroclavo universitetų, kurie buvo įtraukti į aljansą 2021 m. pabaigoje, kad papildytų esamas stipriąsias savybes ir geografinę pusiausvyrą, ruošiantis kitam aljanso plėtros etapui.
Nuo tada, kai 2019 m. aljansui buvo skirtas finansavimas, dedamos didžiulės pastangos mažinti ir (arba) šalinti kliūtis, trukdančias efektyviam universitetų narių bendradarbiavimui, stiprinant pasitikėjimą, gilinant abipuses žinias, dalijantis strategijomis, struktūromis bei ištekliais. Nors šios pastangos yra tęstinės ir apimančios daugelį sričių, jau dabar esame geriau pasirengę ateinančiais metais spręsti pagrindinius Europos ir pasaulio iššūkius, reikalaujančius globalaus pasaulio pilietiškumo, tvarios pažangos ir dalyvavimo politikoje bei moksle.
2022–2026 m. „Arqus“ toliau konsoliduos bendrą akademinę pasiūlą, stiprins mokymo, mokymosi ir vertinimo inovacijas, didins ir įvairins visų rūšių studentų ir personalo judumą, įgyvendins bendrą mokslinių tyrimų veiksmų planą.
Daugiau dėmesio aljansas skirs ir bendruomenėms, skatindamas studentų ir darbuotojų įsitraukimą per tris iniciatyvas – tai 1) „Arqus gyvoji laboratorija“, kaip novatoriško atsako į klimato kaitos ir darnaus vystymosi, dirbtinio intelekto ir skaitmeninės transformacijos, Europos tapatybės ir paveldo klausimus kūrėja, 2) „Arqus praktinės veiklos bendruomenės“, spręsiančios su konkrečiomis sritimis susijusias problemas, su kuriomis susiduria darbuotojai bei akademinis personalas, 3) „Arqus studentų agora“, dinamiška studentų kartu kuriamų iniciatyvų sistema.
„Arqus“ kuria, bando ir įgyvendina novatorišką glaudaus tarpuniversitetinio bendradarbiavimo modelį, kuris taps tikro europietiško universitetinio miestelio, atitinkančio visas XXI a. universiteto misijas, pagrindu.
„Nekantriai laukiame ateinančių dešimties metų, kai įvairūs veiksmų planai padės mums įtvirtinti šią ilgalaikę iniciatyvą, kuri pakeis ir jau keičia aukštojo mokslo situaciją“, – sako Dorothy Kelly, „Arqus“ aljanso koordinatorė ir Granados universiteto prorektorė tarptautiniams reikalams.
Dorothy tęsia: „Šiandien kaip niekad anksčiau būtina stiprinti mūsų vaidmenį ginant demokratines vertybes, ieškant taikos ir remiant aukštojo mokslo institucijas, nukentėjusias nuo karo Ukrainoje. Taigi pagrindinis aljanso tikslas naujuoju laikotarpiu ir toliau bus tarpkultūrinės kompetencijos, visuotinio supratingumo ir pagarbos įvairovei didinimas mūsų bendruomenėse.“
Komentarų nėra. Būk pirmas!