Būti dvyniu – ir išbandymas, ir privalumas. Kartais jiems įgrysta, kai painioja vardus, tapatina su broliu ar seserimi, tačiau visa tai atperka linksma išdaiga bandant apgauti dėstytojus ar žinojimas, kad dvynys – visada šalia. Kartais šalia – net ir studijų metais. Vilniaus universitete ne viena dvynių pora pasirinko studijuoti tą pačią specialybę.
Neleido sedėti viename mokyklos suole
Net trys dvynių poros studijuoja VU Teisės fakultete. Pirmakursiai identiški dvyniai Mantas ir Vilius Virbickai prasitarė, kad pasirinkta ta pati studijų programa – ne atsitiktinumas. Broliai jau pirmoje klasėje žinojo, kad krims teisės mokslus. O šiandien jie tvirtai žino, ką veiks po dešimties metų. „Kadangi senelis ir tėtis – advokatai, ketiname ir mes tęsti šeimos tradiciją, galvojame apie advokatų kontorą, tačiau bandysime įsitvirtinti ne tik Lietuvoje“, – ateities planus dėsto jaunuoliai. Universitete broliai džiaugiasi studijų teikiama laisve – jie gali sėdėti šalia, nes mokykloje jiems neleido sedėti viename suole. Skirtinguose universitetuose rinktis teisės mokslų broliai neketino, nes visada norėjo likti drauge. „Tėvai norėjo, kad vienas būtų gydytojas, o kitas – teisininkas. Tačiau mes abu tvirtai žinojome, kad rinksimės teisės studijas ir tą patį universitetą“, – sako jie. Dvyniai tikina, kad studijomis tikrai nenusivylė.
Dėl Virbickų dėstytojas Egidijus Kūris keičia egzamino tvarką
Domėjomės, kokia kurso draugų reakcija į identiškus brolius. „Jau pirmą dieną mus įsidėmėjo. Buvome vienodai apsirengę. Manau, tai jau – privalumas“, – pasakojo vienas iš jų. Dvyniai vardija ir daugiau pliusų studijuojant kartu. „Galime vienas kitam paaiškinti nesuprantamą temą, dalytis konspektais. Aišku, visada galime pasinaudoti ir dvynukų privilegija – identiška išvaizda. Jau mokykloje atsiskaičiau anglų kalbėjimą apsimetęs broliu. Tik gaila, kad dėstytojas E. Kūris, pamatęs mus auditorijoje, iš karto pasakė, kad egzamino žodžiu nebus“, – pasakojo Mantas.
Broliai yra panašūs ne tik išvaizda, bet ir charakterio savybėmis. Štai pirmakursių stovykloje į tą patį klausimą, kas jiems gyvenime svarbiausia, abu dvyniai, nežinodami vienas kito atsakymo, atsakė taip pat: „Svarbiausia – šeima ir brolis.“
Tad aktualiausias klausimas – kaip juos atskirti. Broliai išduoda paslaptį: jeigu laiku ateis, tai bus Mantas, jei vėluos, vadinasi, Vilius.
Atpažinti padės ranka
Trečiakursių identiškų dvynių Dovilės ir Eimantės Kazlauskaičių, Filosofijos fakultete studijuojančių socialinį darbą, net ir po trejų studijų metų kai kurie kurso draugai ir dėstytojai neskiria. Seserys panašios ne tik išvaizda, bet ir manieromis, balso tembru, nors merginos teigė, kad skiriasi jų charakterio ypatybės, o tikri draugai jas lengvai atskiria. Sesės išduoda ir dar vieną jas skiriantį bruožą: Dovilė yra dešiniarankė, o Eimantė – kairiarankė.
Sesės nesinaudoja savo identiška išvaizda ir neapgaudinėja dėstytojų. „Geriau mes pasitariame viena su kita, mokomės kartu, nei bandome nesąžiningai atsiskaityti“, – apie populiarų tarp dvynių pokštą, kai vienas dvynys apsimeta kitu, kalbėjo Kazlauskaitės.
Kartu – ir darbe
Eimantė ir Dovilė tą pačią specialybę pasirinko neatsitiktinai. Jau mokykloje suprato, kad mokslo srityje viena kitai yra tvirtas ramstis. „Studijuodamos tą patį dalyką įžvelgiame daug pliusų. Visada viena kitos paklausinėjame prieš egzaminą, mokomės kartu“, – vardija studijų kartu su seserimi privalumus Dovilė. Abiem patiko ta pati studijų programa. „Esame humanitarės, todėl ši specialybė patiko abiem, nebuvo, kad viena įkalbėjo kitą studijuoti kartu. Apskritai ši specialybė – spontaniškas sprendimas. Iš pradžių svarstėme apie teisės ar vadybos studijas“, – pasakojo sesės, kurios nuo šių metų neakivaizdžiai studijuoja ir teisės mokslus Vilniaus universitete.
Ar neatsibosta viena kitai, juk kartu ir studijuoja, ir gyvena, ir netgi dirba viename restorane padavėjomis? „Iš pradžių visi darbuotojai net nepastebėjo, kad dirba dvynės, galvojo, kad čia ta pati viena padavėja vis dirba ir dirba“, – tokie darbo pradžios prisiminimai visada prajuokina seses. „Esame geriausios draugės, net kai viena išvažiuoja, būtinai palaikome ryšį. Tas ypatingas dvynių ryšys tikrai egzistuoja“, – nuoširdžiai patvirtina abi.
Studijuoti kartu patarė tėvai
Dvyniai Ignas ir Donatas Uzielos Vilniaus universitete studijuoja informatikos mokslus. „Smagu, kad studijuojame kartu. Kilus nesklandumams, juos lengviau spręsti dviese.“ Uzielų sprendimą studijuoti informatiką paveikė ir tėvų patarimas, sutapo ir abiejų brolių norai renkantis studijas. Nors dvyniai nėra identiški, tačiau sulaukia kurso draugų dėmesio: „Dėstytojai šio fakto nesureikšmina, tačiau studijų draugai buvo mumis susidomėję.“ Paklausus, ar neerzina dėmesys ir tapatinimas su broliu, dvynių nuomonės išsiskiria. „Mane tai erzina, tačiau brolio Donato niekada tokie dalykai nejaudindavo“, – pasakojo Ignas. „Nesame mes geriausi draugai, tačiau geriau suprantame vienas kitą, juk gyvename kartu jau labai ilgai“, – apie ypatingą dvynių ryšį kalba būsimieji informatikai.
Nenorėjo studijuoti kartu
Chemijos fakulteto konservavimo ir restauravimo chemijos pirmakursės Aistė ir Simona Kruopytės nesidžiaugė sužinojusios, kad įstojo į tą pačią specialybę. „Atsibosta visada būti kartu, juk ir mokykloje dvylika metų kartu mokėmės. Norėjosi kažko naujo.“ Kažkas naujo – tai atskiras draugų ratas, nes, kaip teigė sesės, ir mokykloje, ir universitete jas supa bendra draugų kompanija. Tačiau dvynių tėvai labai apsidžiaugė, kad seserys studijuos kartu. Mokykloje šių dvynukių mokytojai neskirdavo, bet kai Simona pakeitė šukuoseną, daugelis nustemba sužinoję, kad merginos – dvynės: „Atsimenu, pirmakursių stovykloje daug kas klausė, ar mes draugės. Kai sužinodavo, kad esame sesės, nustebdavo.“ Dėl skirtingų šukuosenų studentėms neišeis apgauti dėstytojų, tačiau jos naudosis dar vienu dvynių privalumu: „Kartu atliekame namų užduotis, galime pagelbėti viena kitai, patarti, bet jei galėtumėme, studijuotumėme atskirai.“
Sesės Kruopytės tikisi, kad ateityje bent dirbs skirtinguose darbuose.
Komentarų nėra. Būk pirmas!