Auganti skaitmenizavimo bei tvarumo svarba pasaulyje ir Europos Komisijos programa „DIGITAL“ suteikia unikalias galimybes ne tik Lietuvos verslui, bet ir viešajam sektoriui. Europos Komisija, siekdama atliepti moderniosios rinkos poreikius, paskatinti ekonomikos skaitmeninę transformaciją, inicijavo Europos skaitmeninių inovacijų centrų (European Digital Innovation Hubs – EDIH) kūrimą. Konsorciumo EDIH VILNIUS rengtas projektas pateko tarp 136 Europos Komisijos atrinktųjų, kurie padės Lietuvos įmonėms ir organizacijoms įveikti skaitmeninimo iššūkius.
Konsorciume dalyvaujantys nariai teiks paslaugas verslo įmonėms bei viešajam sektoriui automatizacijos, išmaniojo miesto kūrimo bei išmanios sveikatos srityse. Paslaugos bus skirstomos į keturias kategorijas. Pirmoji paslaugų grupė – testavimo prieš investuojant, kuri leis atlikti eksperimentus, susikurti prototipus ir kt., antroji – skaitmeninių įgūdžių ir mokymų organizavimo, trečioji – finansavimo ir investicijų pritraukimo bei ketvirtoji – inovacijų ekosistemos ir tinklaveikos paslaugų grupė.
Projekte dalyvaujantiems universitetams tai bus nauja galimybė ne tik išplėsti teikiamų paslaugų spektrą, bet ir ugdyti mokslinės ir akademinės bendruomenės kompetencijas.
„Skaitmeninių inovacijų pritaikomumo spektras yra aktualus kiekvieno ekonomikos sektoriaus organizacijoms, kurios siekia kurti aukštesnės pridėtinės vertės prekes ir paslaugas ne tik čia, Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu. Vilniaus universiteto mokslininkai gali pasiūlyti dirbtinio intelekto sprendimų vystymo, didelių duomenų apdorojimo aukštojo našumo kompiuteriais, skaitmeninių įgūdžių versle ir viešajame sektoriuje žinias ir patirtį“, – minėjo Vilniaus universiteto (VU) Mokslo prorektorė Edita Sužiedėlienė.
EDIH VILNIUS konsorciumo nariai sujungdami savo jėgas ir kompetencijas padės Vilniaus regiono mažoms ir vidutinėms įmonėms bei viešosioms įstaigoms įgyvendinti skaitmenizavimo procesus. Konsorciumas vykdys skaitmeninių sprendimų sklaidą, kuriuos kuriant naudojamos superkompiuterių, dirbtinio intelekto ir kibernetinio saugumo technologijos. Teikiamos paslaugos ne tik didins įmonių konkurencingumą, tačiau leis auginti ir jas teikiančių organizacijų darbuotojų kompetencijas
„Siekiame regiono lyderystės, todėl galimybė bendradarbiauti tarp verslo, mokslo ir valstybinio sektoriaus sprendžiant skaitmeninius iššūkius prie to ženkliai prisidės. Naujos galimybės kuriant skaitmeninius sprendimus užaugins ne tik mūsų kompetencijas, tačiau ir stiprins regioną tarptautiniu lygmeniu“, – teigė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
Vienas iš projekto tikslų – tarptautinis bendradarbiavimas su kitais Europos skaitmeninių inovacijų centrais. Tarptautinės partnerystės padės centrams greičiau rasti specializuotus skaitmeninimo įrankius bei išvengti skaitmeninių sprendimų dubliavimo, dalijantis žiniomis bei ieškant sprendimų tarptautiniu lygmeniu.
„Džiaugiamės, kad mūsų konsorciumo pateiktas pasiūlymas buvo įvertintas kaip vienas geriausių ir jam suteiktas finansavimas, kuris bus skirtas konsorciumo narių kompetencijų skaitmenizavimo srityse auginimui, tarptautinių ryšių plėtojimui ir skaitmenizacijos paslaugų verslui bei viešajam sektoriui teikimui. Neabejoju, jog EDIH VILNIUS veikla Vilniaus regione prisidės prie visos šalies įmonių konkurencingumo ir padės kriziniu metu verslams didinti jų produktyvumą“, – minėjo Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko, koordinuojančio EDIH VILNIUS veiklą, vadovė Laima Balčiūnė.
EDIH VILNIUS konsorciumą sudaro Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas (konsorciumo koordinatorius), Vilniaus universitetas, VILNIUS TECH, Lietuvos robotikos asociacija, Lietuvos biotechnologų asociacija, Visorių informacinių technologijų parkas, Vilniaus miesto savivaldybė, UAB BOD Lenses, Fizinių ir technologijos mokslų centras ir UAB Vilniaus Planas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!