Vaizdų atpažinimo technologijos šiandien apima vis daugiau sričių – nuo paprasčiausių buities prietaisų, tokių kaip dulkių siurbliai robotai, iki sudėtingų sistemų, gebančių identifikuoti nusikaltimus ir ligas. Apie jų veikimą užtikrinančius sudėtingus dirbtinio intelekto algoritmus, leidžiančius neapibrėžtose situacijose priimti skaičiavimais grįstus sprendimus, bus kalbama rugsėjo 23 d. 13 val. Vilniaus universiteto (VU) Inovacijų klubo diskusijoje „Mokslo sprendimai 360°: dirbtinis intelektas + vaizdų atpažinimas“.
Renginyje savo mokslinius tyrimus dirbtinio intelekto ir vaizdų atpažinimo srityje pristatys VU Matematikos ir informatikos fakulteto Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto profesorė dr. Olga Kurasova. Kultūros paveldo skaitmeninimo specialistas dr. Tadas Žižiūnas papasakos apie plėtojamą sistemą, skirtą urbanizuotų vietovių paveldo automatiniam monitoringui, panaudojant 3D vaizdo technologijas, o įmonės „Neurotechnology“ atstovas dr. Karolis Uziela diskusijos dalyvius supažindins su įmonės sukurta vaizdų atpažinimo platforma.
Kaip vaizdų atpažinimo technologijos keičia mūsų kasdienį gyvenimą? Ar tikrai dirbtinis intelektas geba priimti sprendimus nesuklysdamas? Kuo paremti ir kaip veikia dirbtiniai neuroniniai tinklai? Kaip dirbtinio intelekto technologijos padeda prižiūrėti paveldo objektus? Susitikimo dalyviai ieškos atsakymų į šiuos ir kitus aktualius klausimus.
Renginys vyks rugsėjo 23 d. 13.00 val. „MS Teams“ aplinkoje.
Prisijungimo į renginį nuoroda bus atsiųsta jūsų nurodytu el. paštu likus dienai iki renginio.
Inovacijų klubas siekia su VU mokslininkų vykdomais tyrimais supažindinti ne tik verslo įmones, bet ir visus smalsuolius, besidominčius inovacijomis ir mokslo atradimais. Tai jau šeštoji „Mokslo sprendimų 360°“ ciklo diskusija, o visus, kurie nespėjo pasiklausyti ankstesnių, kviečiame žiūrėti vaizdo įrašus VU Youtube kanale:
„Mokslo sprendimai 360°: 3D spausdinimas ir odontologija“
„Mokslo sprendimai 360°: inovacijos ir iššūkiai kosmetikos pramonėje“
„Mokslo sprendimai 360°: saulės celės ir biokuro elementai ateities energetikoje“
„Mokslo sprendimai 360°: ateities maistas ir mityba“
„Mokslo sprendimai 360°: dirbtinis intelektas sumaniam transportui“
Daugiau informacijos apie planuojamus Inovacijų klubo renginius ir VU mokslo ir inovacijų naujienas – „Innovations@VU“ naujienlaiškyje.
Komentarų nėra. Būk pirmas!