Tarptautinis edukacinis projektas „IPBib“ šiemet sukvietė į Vilniaus universiteto biblioteką studentus iš Vokietijos, Austrijos, Čekijos ir Bulgarijos. Projekte dalyvavo ir Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto studentai. Šis tarptautinis projektas, vykdomas jau trečius metus, siekia supažindinti studentus su naujausiais bibliotekos pastatais ir moderniais pokyčiais bibliotekos paslaugų srityje.
Pagrindinis akcentas – šiuolaikinės paslaugos
Pasak projekto koordinatorės iš Humboldtų universiteto bibliotekos dr. Gertrudos Pannier, studentai, dalyvaujantys projekte, įgyja naujų bibliotekininkystės žinių. Kasmet projekto dalyvius priima vis kita biblioteka. Prieš dvejus metus projektas vyko Berlyne, o pernai – Vienoje. „Ką gali padaryti, kai turi naują bibliotekos pastatą? Kaip teikti bibliotekos lankytojams šiuolaikines paslaugas? Tai pagrindiniai klausimai, kuriuos mes keliame vykdydami projektą“, – pažymi G. Pannier. Kartu su šiais pagrindiniais uždaviniais nagrinėjami ir klausimai, susiję su bibliotekų fondų skaitmeninimu ir restauravimu.
G. Pannier įvardijo Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetą ir Vilniaus universiteto biblioteką kaip labai gerus partnerius. „Džiugu, kad toks bendradarbiavimas vyksta ne tik akademiniu, bet ir bibliotekų sąveikos lygiu“, – sakė projekto koordinatorė. Didelį įspūdį projekto dalyviams paliko šiuo metu Saulėtekyje kylantis naujas Vilniaus universiteto bibliotekos pastatas.
Didžiausia nauda – bendravimas
Mums pavyko pakalbinti ir kai kuriuos šiais metais projekte dalyvavusius studentus. Visi jie labai palankiai atsiliepė apie projektą ir su juo susijusią akademinę programą.
Daugelis studentų pabrėžė vertingą bendravimo patirtį. „Man šiame projekte labai patiko studijų programa, bet didžiausia nauda, kurią čia gavau, yra ta, kad galėjau bendrauti ir bendradarbiauti su žmonėmis iš kitų šalių“, – pažymėjo Heike Wilhelm iš Humboldtų universiteto. Jai patiko, kad šis projektas buvo labiau orientuotas į Rytų Europos erdvę, nes Vokietijos akademiniame pasaulyje dažniausiai dominuoja orientacija į Vakarus.
Panašiai mano ir Pavlina Omastova iš Brno Masaryko universiteto. „Man buvo labai įdomu ir svarbu sutikti žmones iš kitų šalių. Be to, Lietuva man yra gana egzotiška ir nepažįstama šalis. Buvo naudinga pažiūrėti, kaip čia organizuotas bibliotekų darbas“, – sakė ji.
Irene Schachl iš Vienos universiteto sužavėjo naujas bibliotekos pastatas, statomas Saulėtekyje. „Mes ne tik pamatėme tą pastatą, bet netgi pabendravome su architektais. Tai tiesiog unikali patirtis“, – pažymėjo ji.
Projekto studijų programos įdomumą labiausiai pabrėžė Stancho Yordanovas iš Bulgarijoje esančio Valstybinio bibliotekos mokslų ir informacinių technologijų universiteto. „Mano studijos universitete nėra tiesiogiai susijusios su bibliotekos mokslais – labiau su informacinėmis technologijomis, tad kiekvienas dalykas čia buvo man naujas ir įdomus“, – sakė S. Yordanovas.
Pirmą kartą Lietuvoje
Visi kalbinti studentai lankėsi Lietuvoje pirmą kartą, todėl noriai dalijosi įspūdžiais ir apie mūsų šalį. Projekto dalyviai viešėjo Lietuvoje Europos krepšinio čempionato metu ir liko tiesiog sužavėti Lietuvos žmonių meile šiai sporto šakai.
Studentai neliko abejingi ir Vilniaus miesto grožiui. „Buvau nustebinta, kad pas jus labai daug bažnyčių. Mes tiek neturime“, – sakė P. Omastova. „Man labai patiko Vilnius, labai gražus miestas. Be to, noriu paminėti, kad visa bibliotekos administracija buvo labai draugiška ir gera mums“, – dalijosi savo įspūdžiais I. Schachl.
Dalyvavimas tarptautiniame projekte suteikė geros patirties ir šeimininkams – VU Komunikacijos fakulteto studentams. Kaip sakė viena iš projekto dalyvių – bibliotekininkystę studijuojanti Indra Andrijauskaitė, ji sužinojo daug įdomių dalykų apie kitų projekto dalyvių šalis ir studijas jose. „Tai buvo gera patirtis – pabendrauti su kitų šalių žmonėmis, sužinoti apie jų studijas ir jų požiūrį į visą bibliotekininkystės mokslą“, – teigė I. Andrijauskaitė.
Komentarų nėra. Būk pirmas!