Spalio 26–28 d. Briuselyje susitinkanti „Arqus“ mokslinių tyrimų ir inovacijų bendruomenė sieks suteikti „Arqus“ Europos universitetų aljanso moksliniams tyrimams ir inovacijoms daugiau matomumo, pradėti dialogą su Europos politikos formuotojais ir nustatyti kito aljanso veiklos etapo stiprybes bei iššūkius.
Pirmadienį „Arqus“ universitetų vicerektoriai, atsakingi už mokslinius tyrimus ir inovacijas, susitinka su politikos formuotojais iš Europos Komisijos Mokslinių tyrimų ir inovacijų generalinio direktorato (DG RTD), Europos Parlamento Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komiteto (ITRE) ir pagrindinių suinteresuotų organizacijų, tokių kaip Europos universitetų asociacija (EUA), ir iš Briuselyje dirbančių dialogo dalyvių tiesiogiai išgirs informaciją apie Europos mokslinių tyrimų erdvės padėtį.
Ypatingas dėmesys bus skiriamas politikos veiksmams „Aukštojo mokslo institucijų įgalinimas“ ir „Valstybinių mokslinių tyrimų institucijų strateginių gebėjimų stiprinimas“.
Po to Apostolia Karamali iš DG RTD, Europos Parlamento narė Lina Gálvez, Stephane Berghmans ir Anna-Lena Claeys-Kulik iš EUA su aljanso „Arqus“ atstovais aptars politikos prioritetus ir būdus, kurie galėtų toliau skatinti Europos universitetų mokslinių tyrimų ir inovacijų projektus.
Antrą dieną „Arqus“ mokslinių tyrimų ir inovacijų bendruomenė analizuos veiksmus, iki šiol vykdytus siekiant burti „Arqus“ mokslinių tyrimų bendruomenę, padidinti „Arqus“ universitetų partnerių bendrų projektų, susijusių su pagrindiniais visuomenės iššūkiais, skaičių ir skatinti institucinius pokyčius.
Stijn Delaure iš DG RTD ir Lidia Borrell-Damián iš „Science Europe“ prisidės apibūdindami politikos kontekstą, pateikdami atsiliepimus apie aljanso pažangą mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje, atsižvelgiant į dabartinius politinius prioritetus, ir atskleisdami ateities perspektyvas plėtoti bendrus veiksmus, susijusius su aljanso moksliniais tyrimais ir inovacijomis.
Paskutinė diena bus skirta tolesniam „Arqus“ mokslinių tyrimų ir inovacijų projektų rezultatų panaudojimo strategijos kūrimui, siekiant užtikrinti, kad jie prisidėtų prie institucinių pokyčių, kurių įgyvendinimo siekia aljansas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!