Vilniaus universitetas tęsia gražią tradiciją ir vėl pasikvietė į Ambasadorių dienos susitikimą diplomatinių misijų, reziduojančių Lietuvoje, atstovus ir studentus užsieniečius, šiuo metu besimokančius VU. Idėja rengti tokius susitikimus, kur studentai turi galimybę susitikti su savo šalių ambasadoriais, pasidalyti įspūdžiais apie studijas ir išsakyti dažniausiai kylančias problemas, gimė Vilniaus universitete pernai.
Nuo artimiausių kaimynų iki egzotiškų kraštų
Vilniaus universitete šiuo metu mokosi apie 520 užsieniečių iš 60 pasaulio šalių. Dauguma jų atvyko į VU dalinių studijų pagal akademinių mainų programas, tačiau beveik 200 studentų iš užsienio šalių studijuoja Vilniaus universitete pagal visą studijų programą, siekdami VU diplomo. Apie tai savo sveikinimo žodyje kalbėjo Vilniaus universiteto rektorius akad. Benediktas Juodka. Jis apgailestavo, kad ne visi studentai užsieniečiai atėjo į Ambasadorių dienos susitikimą. „Turbūt tie, kurie neatėjo, tiesiog nenorėjo praleisti paskaitų“, – juokavo B. Juodka.
VU tarptautinių reikalų prorektorius doc. dr. Rimantas Vaitkus papasakojo svečiams apie universitetą ir jo tarptautinius ryšius. Prorektorius pažymėjo, kad Vilniaus universitetas pagal ERASMUS akademinių mainų programą bendradarbiauja su 337 pasaulio universitetais. VU studentai dažniausiai važiuoja dalinių studijų į Vokietiją, Ispaniją, Italiją, Švediją, Belgiją ir Prancūziją. Panaši yra ir atvykstančių į VU studentų geografija. Daugiausia studentų atvyksta į VU iš Lenkijos, Italijos, Ispanijos, Vokietijos ir Turkijos. R. Vaitkus pažymėjo, kad į seniausią ir geriausią Lietuvos aukštąją mokyklą atvažiuoja studentai ir iš tokių egzotiškų kraštų kaip Egiptas, Nepalas ar Eritrėja.
Vilniaus universiteto Studentų atstovybės prezidentas Arminas Varanauskas pažymėjo, kad studentų užsieniečių skaičius VU nuolat auga. A. Varanauskas paragino šiuos studentus aktyviai įsitraukti į dialogą apie Lietuvos aukštojo mokslo problemas.
Ambasadoriai džiaugėsi galimybe susitikti su studentais
Statistika rodo, kad daugiausia studentų į Vilniaus universitetą atvažiuoja iš Lenkijos, tačiau tokie intensyvūs studentų mainai vyksta ne su visomis kaimyninėmis šalimis. Paklaustas, kodėl į VU iš Estijos atvyksta ne tiek daug studentų, kaip iš kitų kaimyninių valstybių, šios šalies ambasadorius Tiitas Naberis juokavo, kad „Lietuva ir Estija yra pernelyg artimos kaimynės“, ir pasiūlė į tarptautinį aukštųjų mokyklų bendradarbiavimą žiūrėti plačiau. „Aš žinau, kad nemažai studentų čia, Vilniaus universitete, mokosi estų kalbos, o paskui važiuoja stažuotis į Estiją, tad galima teigti, kad akademinio bendravimo ir bendradarbiavimo procesas tarp mūsų šalių gana intensyvus“, – pažymėjo T. Naberis.
Šiuo metu VU studijuoja tik du studentai iš Graikijos. Šios šalies ambasadorius Constantine‘as Catsambis pabrėžė, kad skirtingais metais skirtingai domimasi galimybe atvykti studijuoti į VU. „Pernai buvo septyni studentai. Tikiuosi, kad kitais metais į VU atvažiuos dar daugiau jaunuolių iš Graikijos“, – sakė C. Catsambis.
Nedaug Vilniaus universitete yra ir studentų iš Japonijos. Šios šalies ambasados patarėjas Tatsuo Hirayama yra įsitikinęs, kad ateityje bus plėtojamas glaudesnis bendradarbiavimas tarp Vilniaus universiteto ir Japonijos aukštųjų mokyklų. „Žinau, kad jūsų universitete yra dėstoma japonų kalba, nagrinėjama Japonijos kultūra. Mane tai džiugina. Būtų smagu, jeigu Lietuvos ir Japonijos žmonės labiau pažintų vieni kitus“, – pažymėjo T. Hirayama.
Komentarų nėra. Būk pirmas!