Kosmoso technologijų rinkoje šalia valstybių vyriausybių ir kosmoso agentūrų vis svarbesnę vietą užima privačios įmonės. Jų siūlomi sprendimai integruoja palydovinius duomenis, prisideda gaminant palydovus ir padeda užtikrinti tiek šalių, tiek atskirų įmonių kibernetinį saugumą. Ne išimtis ir Lietuva, kuri dar 2021 m. prisijungė prie kitų Europos šalių ir tapo asocijuotąja Europos kosmoso agentūros (EKA) nare. Šis žingsnis ne tik įgalina Lietuvoje veikiančių šios srities įmonių bendradarbiavimą ir partnerių paiešką Europoje, leidžia dalyvauti vykdomuose projektuose, bet ir prisideda prie Lietuvos kosmoso ekosistemos vystymosi. Šįkart „Mokslo sprendimų 360°“ ciklo diskusijoje tikrai „kilsime į žvaigždes“ ir sieksime supažindinti su kosmoso srities tyrimais Vilniaus universitete (VU) bei Lietuvoje veikiančių šios srities įmonių kuriamais sprendimais.
Kokias kosmoso technologijas plėtoja Lietuvoje veikiančios įmonės? Kaip palydoviniai duomenys prisideda prie VU mokslininkų vykdomo vandens telkinių žydėjimo prognozavimo? Kokiu tikslu mėlynoji šviesa gali būti naudojama kosminiuose erdvėlaiviuose? Į šiuos ir kitus klausimus atsakysime Inovacijų klubo diskusijoje „Mokslo sprendimai 360°: kosmoso technologijos Lietuvoje“.
Renginyje VU Fizikos fakulteto Fotonikos ir nanotechnologijų instituto mokslininkas prof. Pranciškus Vitta pristatys šviesos technologijų galimybes ir perspektyvas kosmoso srityje, Chemijos ir geomokslų fakulteto Geomokslų instituto doktorantė Dalia Grendaitė papasakos apie palydovinių duomenų naudojimą vykdomuose tyrimuose, o UAB „Geomatrix“ vadovas dr. Gediminas Vaitkus supažindins su įmonės kuriamais kosmoso srities sprendimais.
Renginys vyks vasario 10 d. 13.00 val. „MS Teams“ aplinkoje.
Prisijungimo į renginį nuoroda bus atsiųsta jūsų nurodytu el. paštu likus dienai iki renginio.
Inovacijų klubas siekia pristatyti VU mokslininkų vykdomus tyrimus ir bendradarbiavimo su verslo įmonėmis istorijas visiems smalsuoliams, besidomintiems inovacijomis ir mokslo atradimais. Tai jau aštuntoji „Mokslo sprendimų 360°“ ciklo diskusija, o visus, kurie nespėjo pasiklausyti ankstesnių, kviečiame žiūrėti vaizdo įrašus VU Youtube kanale:
„Mokslo sprendimai 360°: 3D spausdinimas ir odontologija“
„Mokslo sprendimai 360°: inovacijos ir iššūkiai kosmetikos pramonėje“
„Mokslo sprendimai 360°: saulės celės ir biokuro elementai ateities energetikoje“
„Mokslo sprendimai 360°: ateities maistas ir mityba“
„Mokslo sprendimai 360°: dirbtinis intelektas sumaniam transportui“
„Mokslo sprendimai 360°: dirbtinis intelektas + vaizdų atpažinimas“
„Mokslo sprendimai 360°: optiniai įrankiai ir jų taikymas medicinoje“
Daugiau informacijos apie planuojamus Inovacijų klubo renginius ir VU mokslo ir inovacijų naujienas – „Innovations@VU“ naujienlaiškyje.
Komentarų nėra. Būk pirmas!