Į antrą kartą vykusius savaitės trukmės mokymus, kurie surengti bendradarbiaujant su Kaukazo universiteto verslo mokykla (Gruzija), konkurso būdu buvo atrinkta 20 Gruzijos moterų verslininkių iš 9 Gruzijos regionų. Mokymų programos metu kiekviena dalyvė turėjo parengti strateginį verslo plėtros planą. Mokymais buvo siekiama ugdyti jau turimas projektų dalyvių verslumo kompetencijas ir sudaryti galimybę geriausioms verslo projektų autorėms atvažiuoti į Lietuvą pasisemti praktinės patirties iš Lietuvos moterų verslininkių.
Pasak VU TVM direktoriaus pavaduotojos Laimos Urbšienės, dalis projekto dalyvių dalyvavo ir pernai vykusiuose mokymuose, todėl vyravo bendraminčių susitikimo dvasia, mokymai vyko šiltoje ir draugiškoje atmosferoje. „Naujos mokymų dalyvės greitai įsitraukė į mokymus, taigi buvo ne tik atviros teorinėms žinioms, bet ir entuziastingai atliko praktines užduotis, daug klausinėjo, mezgė kontaktus, rinko informaciją svarbiausiam projekto uždaviniui – verslo planui parengti. Mokymų tematika apėmė tokias sritis kaip verslo plėtojimas, verslo apskaita ir finansai, mokesčiai, rizikos valdymas, inovacijos ir žmogiškieji ištekliai, socialiai atsakingas verslas. Buvo daug diskutuojama specifinėmis temomis apie moterų verslo problemas ir verslą Gruzijoje, apie optimalaus balanso tarp verslo ir šeimos paiešką“, – pasakojo L. Urbšienė. Taip pat nudžiugino didelis projekto dalyvių kūrybiškumas, o dauguma verslo idėjų buvo tikrai novatoriškos ir originalios.
Pagrindinė Gruzijos moterų, kaip verslininkių, problema yra skeptiškas visuomenės vertinimas. „Projekto dalyvės pasakojo, kad dauguma jų turi kreiptis pagalbos į vyrus vedant derybas ar darant užsakymus telefonu, nes labai dažnai sulaukia vyrų verslininkų nerimto vertinimo ir nenoro bendradarbiauti. Gruzijos visuomenė turi tradicinį ilgametį požiūrį į moterį kaip į namų šeimininkę, o tai labai apriboja moterų socialinį vaidmenį visuomenėje ir neigiamai veikia šalies ekonominį augimą“, – teigė Gruzijos moteris verslumo mokiusi VU TVM direktoriaus pavaduotoja L. Urbšienė.
Mokymuose dalyvavęs ekspertas docentas dr. Mindaugas Laužikas, kalbėdamas apie problemas, su kuriomis susiduria Gruzijos moterys plėtodamos savo verslą, atkreipė dėmesį į tai, kad jos privalo dirbti kelis kartus produktyviau nei vyrai, nes iš jų reikalaujama tiek šeimos globos, tiek puikaus vadovavimo verslui užtikrinimo. „Gruzijos verslininkėms ne visada tolygiai prieinama finansinė parama, o moterų atlyginimai yra gerokai mažesni. Taip pat reikėtų pabrėžti ir moterų nesugebėjimą sujungti atskirų verslo dedamųjų į vieną visumą, strategiškai planuojant veiklą“, – tvirtino M. Laužikas.
Numatyta, kad trijų geriausiais pripažintų verslo projektų autorės susitiks su Lietuvos moterimis verslininkėmis. Susitikimų metu Lietuvos moterys verslininkės pasidalys savo verslo patirtimi, patars, kaip steigti ir plėtoti savo verslus. Vizito pabaigoje bus suorganizuota konferencija.
Projekto „Moterų verslumo skatinimas Gruzijoje integracijos į Europos Sąjungą kontekste“ antruoju etapu Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla siekė spręsti nedarbo, skurdo mažinimo, lygių lyčių galimybių problemas, kurios vis dar tebėra aktualios Gruzijoje.
Komentarų nėra. Būk pirmas!