Europos Komisijos iniciatyva „HEInnovate“ savo pranešime atkreipė dėmesį į „Vilnius-Lithuania iGEM“ komandos verslumo veiklas ir pristatė jas kaip vieną iš gerųjų Europos Sąjungos pavyzdžių. Tarpdisciplininė studentų komanda kasmetiniame pasauliniame sintetinės biologijos konkurse Vilniaus universitetui (VU) sėkmingai atstovauja nuo 2015 m.
„HEInnovate“ pranešime pažymima, kad „Vilnius iGEM“ komandos sėkmę lemia keletas veiksnių: inovatyvi idėja, komandos tarpdiscipliniškumas, Gyvybės mokslų centro mokslininkų ir aukščiausio lygio ekspertų konsultavimas, galimybė naudotis VU moksline infrastruktūra, gauti specialų finansavimą konkursui ir tolesniam idėjos plėtojimui. VU mokslo prorektorė prof. Edita Sužiedėlienė sako, kad itin sėkmingas „Vilnius iGEM“ komandos dalyvavimas konkurse skatina studentus ir jaunuosius mokslininkus domėtis verslumu.
„Vilnius-Lithuania iGEM“ komanda puikiai įrodo, kad verslumo sąvoka apima ne tik specialią mokymų medžiagą ar startuolių kūrimą. Dalyvavimas šiame konkurse leidžia universitete įgytas žinias pritaikyti praktiškai. Pergalei neužtenka puikios idėjos, reikia turėti ir projektų valdymo, mokslo komunikacijos, finansų valdymo ir kitokių žinių, mokėti dirbti komandoje. Šie įgūdžiai svarbūs ne tik konkurse, jie labai praverčia ir darbo rinkoje“, – pabrėžia prorektorė.
Ne mažiau svarbu ir tai, kad „Vilnius iGEM“ komanda, naujai ir populiariai pristatydama savo mokslinius tyrimus visuomenei, prisideda prie VU trečiosios misijos – visuomenės švietimo. 2020 m. komanda tapo laureate Globalios Lietuvos apdovanojimuose, o 2021 m. jos organizuota „Pojūčių laboratorija“ („Sense Lab“) leido visuomenei prisiliesti prie sintetinės biologijos ir patiems dalyvauti įvairiose veiklose.
„Vienas iš pagrindinių iGEM konkurso tikslų – visuomenės švietimas. Tam kasmet ieškome naujų, įdomių ir efektyvių būdų, kaip paprastai, tačiau interaktyviai supažindinti visuomenę su mokslu ir jo galimybėmis. Vienas iš sėkmingiausių pavyzdžių – 2021 „Vilnius-Lithuania iGEM“ komandos organizuota „Pojūčių laboratorija“. Tai penkių renginių ciklas, kalbantis apie penkis žmogaus pojūčius – lytėjimą, skonį, kvapą, klausą ir regą. Renginiuose dalyviai interaktyviai susipažino su sintetine biologija, jos potencialu ir galimomis problemomis. Be to, šiemet laukia kelios naujos visuomenei skirtos iniciatyvos. Daugiau apie jas – netolimoje ateityje“, – pristato „Vilnius iGEM“ komandos atstovas.
„HEInnovate“ yra Europos Komisijos Švietimo ir kultūros generalinio direktorato, bendradarbiaujant su EBPO, iniciatyva. „HEInnovate“ ne tik kuria įrankius, padedančius įvertinti aukštųjų mokyklų verslumą, bet ir dalinasi geraisiais pavyzdžiais. Išsamią ataskaitą apie VU Gyvybės mokslų centro studentų verslumą galite rasti čia.
Komentarų nėra. Būk pirmas!