Iki birželio 28 d. 10.00 val. Vilniaus universitete (VU) vyksta pirmasis priėmimo į magistrantūros studijų programas etapas. Šiemet stojantieji gali rinktis iš 113 studijų programų VU. Stojantieji į VU turės galimybę pasirinkti studijas Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose. Šiais metais VU Kauno fakultetas siūlo 8 magistrantūros studijų programas, o VU Šiaulių akademija – 13 magistrantūros studijų programų.
VU magistrantūros studijas pasirinkę studentai turi galimybę derinti darbą, asmeninį gyvenimą ir studijas. Dauguma VU magistrantūros studijų vykdomos vakarais arba sesijiniu tvarkaraščiu. Būsimieji magistrai gali išvažiuoti studijuoti į geriausiųjų šimtuke esančius pasaulio universitetus pagal dvišales ar „Erasmus+“ mainų programas. Be to, tiek valstybės, tiek savomis lėšomis studijų kainą mokantys VU studentai gali teikti prašymus įvairių rūšių stipendijoms gauti.
Šiemet stipendijų sąrašas pasipildė ir „Arqus“ Talentų stipendija – renkantis magistrantūros studijas VU, absolventai gali pretenduoti į „Arqus“ stipendijos suteikiamą 1400 eurų per mėnesį išmoką, skirtą studento pragyvenimo išlaidoms padengti. Stipendija padengs ir stojimo įmoką bei stažuotę antrame „Arqus“ universitete partneryje. Stipendija bus skiriama bakalauro studijas kitoje aukštojoje mokykloje baigusiems ir magistrantūros studijas VU pasirinkusiems studentams. Daugiau informacijos apie „Arqus“ talentų stipendijų fondą rasite čia.
Magistrantūros studijas galima pelnytai laikyti viena geriausių investicijų gyvenime. Aukštųjų mokyklų studentų ir absolventų karjeros valdymo informacinės sistemos duomenimis, VU magistrai uždirba 30 proc. daugiau nei universiteto bakalauro laipsnį įgiję absolventai.
Anot VU studijų prorektoriaus doc. Valdo Jaskūno, vis dažniau pasirenkama daryti pertrauką po pirmosios studijų pakopos, tačiau tai gali būti naudinga ir universitetui, ir studentams, ir visuomenei.
„Po pertraukos į magistrantūrą sugrįžę studentai atsineša daugiau gyvenimiškos ir profesinės patirties, aiškiau žino, ko nori iš studijų, kelia aukštesnius reikalavimus, o tai universitetui labai sveika – ši patirčių įvairovė yra didelė paskata judėti į priekį, ieškoti naujų sprendimų ir jausti darbo rinkos dinamiką, – sako doc. V. Jaskūnas. – Tai, kad studentai sugrįžta, yra ženklas, jog jie turi supratimą apie magistrantūros studijų sukuriamą vertę, didesnes profesines ir finansines galimybes. Įvairūs tyrimai rodo, kad magistrantai daugiau uždirba, yra pajėgesni ir konkurencingesni.“
Abejojantiems dėl magistrantūros studijų VU siūlo mentorystės programą. Dėstytojai mentoriai stojantiesiems ir studentams padeda pasirinkti profesinius siekius ir vertybes atitinkančias antrosios pakopos studijas, susiplanuoti ilgalaikius akademinius tikslus ir suprasti studijų programos logiką ir tikslą. Be to, studentai yra supažindinami su pasirinkto padalinio vykdoma moksline veikla.
VU mentorystės programos dalyviai su mentoriais gali susisiekti naudodamiesi mentorystės platforma. Dalyviams yra suteikiama galimybė pasirinkti patogią bendravimo formą – gyvus susitikimus, el. paštą, „Microsoft Teams“, skambučius ar kt. VU dėstytojus mentorius galite rasti mentorystės platformoje.
Prašymai studijuoti teikiami VU ISAS sistemoje. Daugiau informacijos apie VU magistrantūros studijų programas rasite čia. Jei kiltų papildomų klausimų, kviečiame kreiptis į Studentų paslaugų ir karjeros skyrių el. paštu konsultavimas@vu.lt arba skambinti telefonu (8 5) 219 3144.
Komentarų nėra. Būk pirmas!