Liepos 3 d. Vilniaus universitete (VU) lankysis Ispanijos astronautė ir molekulinės vėžio biologijos tyrėja dr. Sara García Alonso. Astronautė susitiks su mokslo prorektore prof. Edita Sužiedėliene, jos kartu aplankys senąją VU observatoriją. Vėliau Ispanijos mokslininkė lankysis naujai duris atvėrusioje VU Idėjų observatorijoje.
Liepos 4 d. 17.00 val. VU Mokslo komunikacijos ir informacijos centre (Saulėtekio al. 5) astronautė dr. S. García skaitys viešą paskaitą „Pilotuojami kosminiai skrydžiai XXI amžiuje“.
Ši vieša paskaita yra 3 dienas truksiančios „Milky Way – Gaia“ mokyklos dalis. Joje bus ieškoma naujų būdų, kaip didinti įtrauktį į mokslo procesus, kelti paties mokslo kokybę ir didinti jo daromą įtaką. Mokyklos bendruomenė, padedama mokslo ir socialinių disciplinų specialistų, aptars geriausias šiuo metu taikomas praktikas, sužinos apie galimas naujas iniciatyvas ir sprendimus, o pranešėjai papasakos, kuo lygybė, įvairovė ir įtrauktis yra svarbūs jų atliekamiems moksliniams tyrimams. Plačiau apie „MW-Gaia WG5“ mokyklą skaitykite čia.
Renginys skirtas Ispanijos pirmininkavimo Europos Sąjungai pradžiai pažymėti.
Renginį organizuoja Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje, bendradarbiaudama su VU Fizikos fakulteto Teorinės fizikos ir astronomijos institutu.
Sara García Alonso (g. 1989 m.) yra ispanų molekulinės vėžio biologijos tyrėja ir rezervinė astronautė. Nuo 2019 m. ji dirba podoktorantūros tyrėja Ispanijos nacionaliniame vėžio tyrimų centre. 2022 m. ji buvo išrinkta Europos astronautų korpuso rezervine astronaute. 2018 m. S. García apsigynė daktaro laipsnį. Jos disertacija buvo skirta antikūno ir narkotikų junginių rezistencijos mechanizmams ErbB receptoriuose. Europos kosmoso agentūra ją išrinko rezervine astronaute 2022 m. atrankoje į Europos astronautų korpusą. Dr. S. García ir jos kolega astronautas Pablo Álvarezas Fernándezas (abu gimę Leone, Ispanijoje) buvo išrinkti iš daugiau nei 22 500 kandidatų visoje Europoje.
Komentarų nėra. Būk pirmas!