Rugpjūčio 15 d. Šiaulių miesto gyventojai ir svečiai susirinko į Vilniaus universiteto (VU) Šiaulių akademijos botanikos sode vykusią tradicinę Žolinės šventę, kuri yra rengiama jau daugiau kaip 20 metų.
Prasidėjus šventei, klausytojus džiugino koncertinė programa, kurią atliko VU Šiaulių akademijos direktorė prof. Renata Bilbokaitė, Pasvalio kultūros centro Saločių skyriaus Namišių folkloro ansamblis „Gaspadoriai“ (vad. Renata Kaziliūnienė), atlikėja, dainų kūrėja Nika Ganga ir atlikėjas, autorius Algimantas Butnorius. Šventės vedėja buvo docentė Ieva Bilbokaitė-Skiauterienė.
„Kokia Žolinė be botanikos sodo. Skatiname žmones ne tik ateiti ir katalikiškai pasišventinti savo atsineštas puokštes, bet ir aplankyti botanikos sodą bei susipažinti su biologine įvairove. Siekiame, kad svečiai praplėstų savo žinias, edukuotųsi, galbūt, daugiau sužinoję, ką nors ir namuose pasisodintų. Botanikos sodas – tai gražus gamtos darinys, kurį mokslininkai saugo ateinančioms kartoms“, – apie Žolinę botanikos sode pasakoja VU Šiaulių akademijos direktorė prof. R. Bilbokaitė.
Prof. Renata Bilbokaitė. Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos botanikos sodo nuotr.
Šventėje buvo galima grožėtis per Žolinę žydinčių kambarinių ir lauko kolekcionuojamų augalų parodomis, kurias parengė Vytauto Didžiojo universiteto botanikos sodas, individualūs selekcininkai ir kolekcininkai. Be to, vyko Šiaulių „Aušros“ muziejaus tradicinių muzikos instrumentų paroda „Miške su vėju dejuoja, namie – dainuoja“. Floristiniais darbais stebino paroda „Padėka kuriančioms rankoms“.
VU Šiaulių akademijos alumnų asociacija šventės svečius kvietė į edukaciją „Spalvų sodas“, o VU Šiaulių akademijos STEAM centras parengė dvi edukacijas: „Augalų mikroskopavimas“ ir „Deko sukutis“. „Augalų mikroskopavimo“ dalyviai galėjo giliau pažinti supančią aplinką pasitelkdami mikroskopavimo metodą, o „Deko sukučio“ dalyviai – kurti dekoruotus sukučius (taumatropus) ir juos sukdami tarp rankų stebėti, kaip skirtingose pusėse esantys ornamentai tarsi susilieja į vieną. Viso renginio metu buvo galima įsigyti augalų ir tokių gamtos produktų kaip arbatžolės ir vaistažolės, medus, duonos gaminiai ir kiti.
Šventės akimirkas galite pamatyti čia.
Komentarų nėra. Būk pirmas!