Rugsėjo 6 d. Centrinėje projektų valdymo agentūroje (CPVA) įteikti pirmieji institucinio tutoriato, rengiančio būsimus viešojo sektoriaus teisininkus, baigimo pažymėjimai. Jie skirti VU Teisės fakulteto studentėms Akvilei Petrauskienei, Evelinai Baranauskaitei, Indrei Liutkutei. Tutoriatą nuo 2021 m. įgyvendina CPVA, bendradarbiaudama su Vilniaus universiteto (VU) Teisės fakultetu.
Tutoriatas – tai tutoriaus ir studentų ugdymo forma, skirta papildomai ugdyti studentų kritinio mąstymo, argumentavimo ir loginius gebėjimus, plėtoti jų dalykinę kompetenciją tam tikroje teisės mokslo ar teisinės praktinės veiklos srityje. O šiuo atveju – tai išskirtinė proga jau pažengusiems VU Teisės fakulteto studentams pagilinti teisės žinias kompleksinių derybų meno, viešojo sektoriaus interesų atstovavimo, teisėkūros, didelės vertės projektų valdymo ir kitose srityse.
„Džiaugiuosi mūsų partneryste su VU. Agentūroje esame sukaupę daug patirties, žinome, kas praktiškai veikia ir kuria vertę. Galime ir norime tuo dalytis, supažindinti, kokie kasdien sprendžiami viešojo sektoriaus iššūkiai. Dėkoju studentams už aktyvų domėjimąsi ir smalsumą. Neabejoju, kad nauda abipusė: besidalydami žiniomis augame patys“, – pažymėjimų įteikimo ceremonijoje kalbėjo CPVA direktorė Lidija Kašubienė.
Kad šis tutoriatas – jau sėkmės istorija, pritarė ir VU Teisės fakulteto dekanas doc. Haroldas Šinkūnas: „CPVA vykdomas tutoriatas mūsų studentams atveria naujas galimybes įgyti vertingos patirties viešosios teisės ir ypač projektų valdymo srityje. Studentai čia turi puikias galimybes augti, išmėginti savo jėgas ir pasiruošti tolimesniam karjeros keliui.“
Tutoriato metu studentai plačiau supažindinami su viešųjų investicinių projektų įgyvendinimu, daug dėmesio skiriama viešojo ir privataus sektorių partnerystei (VPSP). Tai toks projektų įgyvendinimo būdas, kai institucijos perduoda tradiciškai viešajam sektoriui priskiriamas funkcijas privačiam subjektui. Pastarasis investuoja į konkrečią veiklą ir jai vykdyti reikalingą turtą, o už tai gauna nustatytą atlyginimą, kuris išmokamas per visą sutarties laikotarpį.
VPSP jau ne vienerius metus sėkmingai taikoma mūsų ir kitose šalyje. Iš viso iki 2022 m. pabaigos buvo sudarytos ir įsigaliojusios 69 VPSP sutartys 26 Lietuvos savivaldybėse. Vien per 2022 m. VPSP būdu kariuomenės veiklai skirta 25,5 mln. eurų, viešosios tvarkos ir visuomenės apsaugai – 13,1 mln. eurų, švietimui – 11,7 mln. eurų. VPSP būdu sėkmingai statomos ar atnaujinamos mokyklos ir vaikų darželiai, sporto centrai ir stadionai, keliai, tiltai ir tuneliai, ligoninės, policijos komisariatai, kariniai miesteliai ir kiti svarbūs objektai.
Netrukus bus renkama nauja tutoriato grupė. Studentai turės galimybę ne tik pagilinti teorines žinias, bet ir atlikti profesinę praktiką CPVA. Pažangiausiems galės būti pasiūlyta ir įsidarbinimo galimybė.
Komentarų nėra. Būk pirmas!