Kai kurie Vilniaus universiteto pirmo kurso studentai su sesija pirmą kartą gyvenime susidūrė dar prieš Kalėdas, o kitiems malonumas susipažinti su šiuo žinių patikrinimo laikotarpiu teko pirmąją naujųjų metų savaitę. Vieni sesijos bijo, kiti žiūri į ją ramiai, dar kiti nerimaudami skaičiuoja paskutines valandas iki pirmojo egzamino.
Pakalbinus keletą pirmakursių paaiškėjo, kad jaunieji studentai prieš sesiją jaudinasi mažiau negu prieš brandos egzaminus dvyliktoje klasėje. Pagrindinė to priežastis – brandos egzaminai daug didesnę reikšmę turintis dalykas. „Brandos egzaminai nulemia pusę gyvenimo, nes būtent nuo pasirodymo juose priklausys, kur studijuosi baigęs mokyklą“, – sakė Gintarė, studijuojanti finansų ir draudimo matematiką. Žinoma, teigti, kad sesija – didelės reikšmės neturintis ir didelių pastangų nereikalaujantis dalykas, tikrai negalima.
Vilius Jonušas, studijuojantis Istorijos fakultete archeologiją, teigia, kad sesijos nebijo ir tiesiog tikisi išlaikyti visus egzaminus, tačiau priduria, kad vienų atsiskaitymų laukia su šiokiu tokiu nerimu. To priežastis – visiškai nauji dalyki, su kuriais susipažino tik universitete. „Ruoštis logikos egzaminui –sunku, nes jos niekada nebuvau mokęsis, o štai, pavyzdžiui, senovės istoriją mokytis lengva, nes dar labai daug ką pamenu iš mokyklos.“ Pasak Viliaus, sesijos pliusas tas, kad egzaminų tvarkaraštį sudaro patys studentai, todėl jis tikrai nėra labai įtemptas. „Pasiruošti visiems egzaminams tikrai įmanoma, tiesiog svarbu netingėti.“
Akvilei Tubinaitei, Medicinos fakulteto odontologijos studentei, sesijos egzaminai sunkesni negu brandos, „nes jiems buvo daug daugiau laiko ruoštis. Viską mokėmės nuosekliai, todėl prieš egzaminus liko tik viską gerai pasikartoti.“ Akvilės teigimu, per keletą dienų išmokti viso pusmečio medžiagą – labai sunku, tačiau pasistengus viskas įmanoma. Studentė pripažįsta, kad galbūt į viską žiūri per daug pesimistiškai, nes nuolat yra kamuojama minties, jog gali visko nespėti.
Dar vienam Medicinos fakulteto studentui Povilui Mažrimui susižavėjimo sesija tikrai nesukelia, nes jis net neįsivaizduoja, kokios apimties ir kokio pobūdžio bus egzaminai. Nerimo jam nekelia tik lotynų kalbos egzaminas, kuriam jis jau spėjo pasiruošti. Be to, Povilas teigia, kad labai daug ką turi tiesiog „iškalti“ mintinai, nes to nebuvo mokoma semestro metu. Kita vertus, lygindamas sesiją su brandos egzaminais, būsimasis medikas buvo užtikrintesnis: „Ar neramiau nei prieš abitūros egzaminus? Ne. Tikrai daug ramiau, nes esu užtikrintas, kad viską išlaikysiu, tiesiog jaudinuosi, kad galbūt negausiu gerų pažymių.“
Gintarė Matutytė, MIF finansų ir draudimo matematikos studentė, dar nesijaudina prieš sesiją, nes dar nelaikė nė vieno egzamino. Pirmakursė pačios sesijos per daug nesureikšmina, tačiau mano, kad ji daug sunkesnė negu brandos egzaminai. Be to, kaip didelį sesijos pliusą, kuris prieš egzaminus leidžia jaustis ramiau, Gintarė paminėjo kaupiamuosius balus.
„Man tai ji nėra baisi, nes buvo kontrolinių ir panašiai, tai paties egzamino pobūdį jau žinau“, – sako būsima ekonomistė Karolina Alseikaitė. Pasak jos, mokytis per sesiją nėra lengva, nes iš labai didelio turimos informacijos kiekio reikia išmesti labai daug nereikalingos informacijos ir pasilikti tik pačią svarbiausią. Studentė pasigedo konsultacijų, kurios vykdavo mokykloje prieš kiekvieną egzaminą: „Universitete viską turi daryti pats.“
Filologijos fakultete, į pačia sesiją ir egzaminus nežiūri kaip į didelį baubą, labiau kaip į iššūkį, kurio metu gali patikrinti savo žinias. Pasak Justinos, pagrindinis sesijos tikslas – išlaikyti egzaminus, tačiau ramybės nuolat neduoda klausimas: „Ką aš veikiau pusę metų?“
Sesija – tikras išbandymų metas, kai turi būti ne tik motyvuotas dirbti, bet ir sugebėti gerai planuoti laiką. Iš pakalbintų pirmakursių atsakymų matyti, kad visų studentų požiūris į pačią sesiją yra labai panašus, nepriklausomai nuo studijuojamo dalyko. Visi studentai vieningai atsako, kad prieš sesiją jaudinasi mažiau nei prieš brandos egzaminus, tačiau pastariesiems pasiruošti yra šiek tiek lengviau, nes tam yra daugiau laiko. Taigi nieko keisto, kad pirma sesija daug kam sukelia nerimą ir keistą nežinomybės jausmą, nes prie naujų dalykų visiems reikia laiko priprasti.
Komentarų nėra. Būk pirmas!