Asociacija „Infobalt“ išrinko geriausius fizinių ir technologijų mokslų krypties jaunųjų mokslininkų tiriamuosius darbus ir jų autoriams paskyrė vardines stipendijas.
Dviem tyrėjams – Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto (VU MII) doktorantui Algirdui Lančinskui ir Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto (VU MIF) doktorantui Valentui Kurauskui – skirtos paskatinamosios 5 tūkst. litų vertės stipendijos. 10 tūkst. litų vertės stipendiją gavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto magistas Justinas Janulevičius.
A. Lančinskas įvertintas už mokslo tiriamąjį darbą „Daugiakriterinio optimizavimo algoritmų lygiagretinimas“, o V. Kurauskas – už darbą „Sankirtų grafai ir klikos“.
„Infobalt“ stipendijų konkurso komisija sulaukė devynių pretendentų darbų ir juos vertindama atsižvelgė į tyrimo sąsajas su informacinėmis technologijomis (IT), darbo rezultatų praktinio taikymo galimybes ir vertę, kurią gali sukurti darbo rezultatai.
Asociacija „Infobalt“, siekdama paskatinti aktualius mokslinius tyrimus ir stiprinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos mokslo ir verslo bendruomenių, jaunųjų mokslininkų darbus vertina ir skiria stipendijas kasmet.
„Antrus metus vykstanti darbų vertinimo ir stipendijų teikimo iniciatyva bus tęsiama ir toliau, nes jauniesiems tyrėjams reikalingas nuolatinis paskatinimas atkreipti dėmesį į tokias sritis kaip mokslas, inovacijos ir jų praktinis taikymas. Faktas, kad šiais metais turėjome daugiau pretendentų nei praėjusiais, įrodo, kad einame teisingu paskatinimo keliu. Taip pat norime paskatinti ir kitas asociacijas bei organizacijas prisijungti ir skirti stipendijas ar premijas, kurios motyvuotų jaunuosius mokslininkus“, – sako asociacijos „Infobalt“ prezidentas Vytautas Vitkauskas.
Pasak V. Vitkausko, laimėtos vardinės stipendijos – pirmasis žingsnis, toliau laureatų laukia naujos galimybės bendradarbiauti su asociacija ir jos nariais.
„Įvertinimas stipendijomis, kuriame taip išryškintas pritaikymo aspektas, rodo labai svarbią verslo ir mokslo sinergiją. Verslo parama padeda jauniesiems mokslininkams įsitikinti ne tik teorinių, bet ir praktinių tyrinėjimų nauda. Tokia iniciatyva labai svarbi einant inovacijų, mokslo skatinimo keliu, kuris leidžia Lietuvai stiprėti kaip partnerei tarptautinėse rinkose ir stiprina šalies konkurencingumą“, – sako Lietuvos mokslų akademijos Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų skyriaus pirmininkas ir Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto Kompiuterijos katedros vedėjas prof. Feliksas Ivanauskas.
Sveikiname stipendijų laimėtojus!
Komentarų nėra. Būk pirmas!