Doktorantai ir pradedantieji mokslininkai, siekiantys gauti aukštos kokybės paramą lemiamu akademinės karjeros etapu, kviečiami jungtis prie jiems skirtos „Arqus“ mentorystės programos. Naujasis 9 mėnesių trukmės programos etapas prasidės 2024 m. rugsėjo mėn. Pradžią pažymės įvadinis seminaras Lione (Prancūzija).
Paraiškas galima teikti iki 2024 m. kovo 10 d. 23.59 val.
Siekti sėkmingos mokslininko karjeros ir orientuotis oficialiame ir neoficialiame akademiniame gyvenime gali būti sudėtinga. Tad šiuo laikotarpiu gali būti naudinga išgirsti nuomonę tai patyrusių asmenų, tiesiogiai nedalyvaujančių jūsų mokslinių tyrimų projekte, darbo sutartyje ar disertacijos rengimo procese. Patyręs mentorius gali suteikti vertingų įžvalgų ir paskatinti diskusijas apie akademinio gyvenimo galimybes ir iššūkius.
Pagal šią tarptautinę mentorystės programą pradedantieji tyrėjai suvedami su jau įsitvirtinusiais tyrėjais iš kito „Arqus“ universiteto, kad kartu galėtų diskutuoti ir keistis žiniomis apie karjeros galimybes ir sprendimus, laiko valdymą, paraiškų teikimo procesus, darbo organizavimą ir įgūdžių tobulinimą.
Pabrėžtina, kad mentorius nedubliuoja mokslinio vadovo pareigų, o jo tikslas – ne akademinis bendradarbiavimas. Mentoriaus tikslas – tapti ramsčiu sprendžiant akademinio gyvenimo iššūkius, kalbant apie asmeninį ir profesinį augimą bei karjeros vystymą(si). Mentoriaus ir jo globojamo asmens mokslinės disciplinos turėtų būti panašios ar gretimos, tačiau poros nebus parenkamos pagal konkrečias mokslinių tyrimų temas ar siauras akademinių interesų sritis.
Pagrindiniai aspektai
Pradedantiesiems mokslininkams bus parinktas mentorius iš kito „Arqus“ universiteto. Per devynis mėnesius mentorius ir globotinis susitiks ne mažiau kaip keturiuose (virtualiuose) susitikimuose.
Bus skatinamas, bet neprivalomas asmeninis globotinio apsilankymas mentoriaus gimtojoje institucijoje. Bus ieškoma šio susitikimo finansavimo galimybių.
Mentoriai dalyvaus keturiuose 1,5 val. trukmės internetiniuose mokymuose, kuriuose bus teikiama informacija ir sudaromos galimybės keistis nuomonėmis apie tai, kaip sėkmingai orientuotis akademinėje aplinkoje ir kaip reaguoti į bendrus iššūkius (žr. programą toliau).
Siekiant užtikrinti dėmesį strateginiams (asmeniniams) sprendimams ir tolesniems tarpdisciplininių mokslo darbuotojų karjeros žingsniams, bus pateikta rekomendacinė medžiaga.
Mentoriai turės galimybę dalyvauti reguliariai rengiamuose mentorių susitikimuose, vedamuose programos koordinatoriaus.
2024 m. rugsėjį Lione (Prancūzija) vyksiančiame įvadiniame seminare mentoriai galės užmegzti ryšius ir pasikeisti patirtimi. Bus skirtas finansavimas dalyvių kelionei ir apgyvendinimui, dalyvavimas šiame susitikime – programos dalis.
Tiek globotinių, tiek mentorių mokymų vadovė ir vedėja yra dr. Yasmin Dolak-Struss, sisteminė koučerė, trenerė ir fasilitatorė. Ji jau daugiau nei 16 metų mokslininkams teikia pagalbą, susijusią su Europos finansavimo programomis ir karjeros plėtra, be to, turi biomatematikos srities mokslininkės patirties.
Tikslinės grupės ir tinkamumo kriterijai
Jei norite teikti paraiškas, turite būti vieno iš „Arqus“ universitetų arba asocijuotojo partnerio Kijevo Mohylos akademijos priimtu nariu vienu iš toliau nurodytų būdų:
– kaip doktorantas / doktorantė po pirmųjų doktorantūros studijų metų,
– kaip nuolat studijuojantis arba kaip podoktorantūros studijų tyrėjas, turintis galiojančią darbo sutartį.
Negalite pretenduoti, jei jau anksčiau dalyvavote „Arqus“ mentorystės programoje.
Dalyvius atrinks kiekvieno universiteto atrankos komitetai. Iš kiekvieno „Arqus“ universiteto bus atrinkta po du dalyvius (vienas doktorantas ir vienas podoktorantūros studijų tyrėjas). Daugiau informacijos apie atrankos procesą teiraukitės savo universiteto „Arqus“ koordinatoriaus.
Dalyviai įsipareigoja dalyvauti mentorystės programoje devynis mėnesius.
Įvadiniam seminarui bus skirtas finansavimas, tačiau atkreipkite dėmesį, kad, priklausomai nuo jūsų gimtojo universiteto, gali tekti vėliau užpildyti paraišką dėl finansavimo.
PASTABA: Jei esate iš Minjo universiteto, jums taikomi specialūs finansavimo tinkamumo kriterijai: norint gauti finansavimą už dalyvavimą Karjeros savaitėje, negalite:
– būti gavę Portugalijos technologijų fondo finansavimo kaip FCT doktorantūros finansavimo,
– būti sudarę sutartį kaip Portugalijos technologijų fondo finansuojamo projekto tyrėjai.
Jei esate iš Kijevo Mohylos akademijos ir negalite atvykti į įžanginį seminarą ir (arba) gauti finansavimo jam, vis tiek galite teikti paraišką mentorystės programai.
Programa ir datos
2024 m. birželis (data bus paskelbta vėliau)
Sveikinimo ir informacinė sesija nuotoliniu būdu
Pirminis susitikimas nuotoliniu būdu prieš vasaros atostogas, kuriame pasveikinsime visus globotinius, pristatysime organizavimo komandą, aptarsime pirmuosius žingsnius ir išdėstysime, ko tikėtis įvadiniame seminare.
2024 m. rugsėjo 24–25 d. (antradienis–trečiadienis)
Asmeninis įvadinis seminaras Lione
Dviejų dienų renginys Lione (Prancūzija), skirtas susipažinti su kitais globotiniais, aptarti mentoriaus vaidmenis, galimybes ir iššūkius, išnagrinėti galimas mentorystės proceso temas.
2024 m. lapkričio 6 d. (trečiadienis) 14.00–15.30 val. (Centrinės Europos laiku)
Nuotoliniai mokymai „Akademinės veiklos paslaptys“ su dr. Geraldu Lindu
Akademinė sėkmė grindžiama ne tik puikiais moksliniais tyrimais. Sėkmingai dirbantys tyrėjai išmano ir daug mažiau pastebimą akademinės bendruomenės socialinę dimensiją. Atsižvelgdamas į tai, Geraldas Lindas iš Graco doktorantūros akademijos supažindins su socialiniais aspektais ir retai aptariamomis akademinio gyvenimo taisyklėmis.
2025 m. sausis (data bus paskelbta vėliau)
Mokslininkų karjera skaitmeninėje erdvėje (pranešėjas bus paskelbtas vėliau)
Mokslininkams reikalingas internetas, norint bendrauti mokslo temomis, užmegzti ryšius ir tapti matomiems. Tačiau gali būti sudėtinga orientuotis įvairiose turimose platformose ir priemonėse. Šioje sesijoje bus aptariamos mokslinių tyrimų ir socialinės žiniasklaidos platformos, dirbtinio intelekto įrankiai ir strategijos, atsakyta į klausimą, kaip savo interesams naudotis internetu.
2025 m. kovo 13 d. (trečiadienis) 14.00–15.30 val. (Centrinės Europos laiku)
Grupės registracija internetu
Kontrolinis grupės susitikimas, skirtas aptarti mentorystės santykių būklę ir išsiaiškinti, ar yra bendrų sunkumų, o kartu pasikeisti nuomonėmis bendromis aptariamomis temomis. Mentorystės proceso atspindėjimas atsižvelgiant į įvadiniame seminare aptartas temas.
2025 m. gegužės 14 d. (trečiadienis) 14.00–15.30 val. (Centrinės Europos laiku)
Nuotoliniai mokymai „Tarptautinio finansavimo kraštovaizdis“ su dr. Yasmin Dolak-Struss
Yasmin Dolak-Struss, remdamasi savo didele patirtimi teikiant paramą mokslininkams Europos finansavimo programose, supažindins su jauniesiems mokslininkams teikiamomis finansavimo galimybėmis ir procedūromis.
2025 m. birželio 18 d. (trečiadienis) 14.00–15.30 val. (Centrinės Europos laiku)
Baigiamasis nuotolinis susitikimas ir vertinimas
Paskutinis susitikimas su visais globotiniais, skirtas aptarti mentorystės programos patirtį ir rezultatus, apmąstyti naudą ir iššūkius, taip pat pageidavimus ir pasiūlymus.
Paraiška
Paraiškos teikiamos iki 2024 m. kovo 10 d. (sekmadienio) 23.59 val. (Centrinės Europos laiku).
Prašome teikti paraiškas naudojantis šia internetine forma.
Svarstomos tik visiškai užpildytos paraiškų formos.
Prašome parengti motyvacinį pareiškimą (300–500 žodžių anglų kalba) apie tai, kodėl norite dalyvauti programoje, kokius akademinius iššūkius norėtumėte spręsti, kaip tikitės gauti paramą, kokią naudą tikitės gauti iš mentorystės proceso ir pan. Šis tekstas bus pagrindinis atrankos proceso aspektas. Taip pat pridėkite savo (akademinį) gyvenimo aprašymą.
Apie atrankos rezultatus pareiškėjai bus informuoti per mėnesį nuo galutinio termino.
Komentarų nėra. Būk pirmas!