Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete (VU MIF) įkurtas Atviros prieigos centras. Tai pirmas Švietimo ir mokslo ministerijos administruojamo „Santaros“ slėnio projektas, finansuotas Europos Sąjungos lėšomis. Projekto lėšomis įsigytas ir VU MIF pradėjo veikti vienas pajėgiausių superkompiuterių Lietuvoje, turintis instaliuotus 1920 procesorinių branduolių, 3,6 TB operatyviosios atminties, 620 TB duomenų saugyklą. Oficialiai superkompiuteris ir jo galimybės pristatytos kovo 13 d. VU Matematikos ir informatikos fakultete (Didlaukio g.47).
Kaip pažymėjo VU MIF dekanas prof. dr. Gediminas Stepanauskas, superkompiuteris yra galingas resursas sudėtingiems uždaviniams spręsti. „Su tokiais resursais įdomesnis taps ir studijų procesas. Mes planuojame dabar glaudžiau bendradarbiauti ir su mūsų partneriais verslininkais“, – sakė dekanas.
Vilniaus universiteto rektorius prof. Benediktas Juodka pažymėjo, kad kiekvienas panašus renginys yra didelė šventė universitetui. „Gerindami savo infrastruktūrą, mes sudarome prielaidas gerinti ir studijų kokybę. Superkompiuterio paleidimas – dar vienas kokybinis universiteto šuolis“, – sakė B. Juodka. Jis pabrėžė, kad superkompiuteris veiks ne tik Vilniaus universiteto, bet ir viso Lietuvos mokslo pasaulio labui.
Švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė pasidžiaugė, kad nuo šios dienos galima kalbėti apie tai, jog „Santaros“ slėnis turi jau pirmą veikiantį objektą. Ji viliasi, kad superkompiuterio potencialas leis ne tik pagerinti studijų kokybę, bet ir suaktyvinti verslo ir mokslo santykius ir bendradarbiavimą. Panašią viltį išreiškė ir verslo atstovas – UAB BAIP grupės direktorius Kazimieras Tonkūnas. Pasak jo, yra nemažai galimybių bendradarbiauti verslui ir mokslui, o superkompiuteris suteikia daug daugiau galimybių verslininkams ir mokslininkams rasti bendrų interesų ir veiklos sričių.
Šiuo superkompiuteriu jau yra vykdomi moksliniai matematinio modeliavimo, medicinos, genetikos ir astrofizikos skaičiavimai. VU MIF yra pasiruošęs pateikti šiuos našius resursus ir kitiems VU fakultetams bei institutams jų mokslinių tyrimų skaičiavimams atlikti. Tam naudojama pati pažangiausia CLOUD technologija (debesų kompiuterija).
Taip pat norima paskatinti Lietuvos inovatyvų verslą pasinaudoti akademinės aplinkos moksliniu-techniniu potencialu kuriant, plėtojant ir diegiant pažangius mokslinius sprendimus gamyboje ir versle. Tam VU MIF siūlo ne tik jau minėtus našius techninius resursus, bet ir aukštos kvalifikacijos mokslininkus, doktorantus, kūrybiškus ir iniciatyvius studentus, galinčius kurti ir plėtoti matematiniais metodais paremtus IT sprendimus.
Komentarų nėra. Būk pirmas!