„Arqus“ skelbia penktąjį kvietimą pareikšti susidomėjimą toliau kurti oficialias veiklos bendruomenes „Arqus“ aljanse – iš jau egzistuojančių arba visiškai naujų specialistų grupių. Trečiojo kvietimo paraiškų pateikimo terminas jau numatytas gegužės 24 d. Toliau išsamiai aprašomi reikalavimai, sąlygos ir paraiškų teikimo procesas.
Įžanga
Kadangi „Arqus“, kurdama Europos universitetą, pagrindinį dėmesį skiria žmonėms, mūsų strategija stiprina ir institucionalizuoja įvairias iki šiol sukurtas „Arqus“ bendruomenes, įskaitant „Arqus“ veiklos bendruomenes.
Vienas iš Europos universitetų aljansų tikslų yra bendruomenės ir tapatybės kūrimas mūsų universitetų narių viduje ir tarp jų. Nepaisant pandemijos sukeltų sunkumų, mums pavyko sukurti susikertančius ir tarpusavyje susietus visų mūsų universitetų narių tinklus, kuriuose kuriamas internetinės bendruomenės ir „Arqus“ tapatybės jausmas. Siekdami judėti į priekį kuriant tikrą Europos universitetą, „Arqus“ mano, kad daugybė esamų formalių ir neformalių darbo grupių, darbo grupių, komitetų ir kitų grupių yra mūsų bendro institucinio mokymosi ir transformacijos pagrindas. Šiuo darbo paketu siekiama pasiūlyti išplėtotą ir institucionalizuotą „Arqus“ bendruomenių sistemą įvairiose srityse. Tiek tose, kurios jau įvardytos kaip svarbiausios kuriant bendrą ateitį, tiek naujose bendradarbiavimo srityse.
Iš mokymosi teorijos pasiskolinta veiklos bendruomenių sąvoka yra „kolektyvinio kritinio tyrimo ir apmąstymų sistemos, orientuotos į bendros tapatybės ir kolektyvinio intelekto, sukaupto per tam tikrą laiką, kūrimą“ (Nussbaum-Beach ir Hall, 2012). Ji puikiai atitinka „Arqus“, kaip „institucinio mokymosi laboratorijos“, sampratą, tačiau pagrindžia konkrečią veiklą atitinkamose srityse, taip kurisnt socialinį audinį, reikalingą kolektyviniam mokymuisi. Šios veiklos bendruomenės taip pat užtikrins greitą ir sklandžią mūsų naujų narių įtraukimo sistemą, palengvinančią visos institucijos įsitraukimą.
Per pirmuosius trejus „Arqus“ veiklos metus susikūrė daug daugiapakopių bendruomenių, pavyzdžiui, Kalbų centro direktorių.
Reikalavimai ir sąlygos
Nariai
Pasiūlymuose turėtų teikti specialistai arba mokslininkai iš bent keturių iš devynių tikrųjų „Arqus“ aljanaso narių, taip pat gali dalyvauti asocijuotųjų partnerių nariai.
Darbo planas
Kiekviena veiklos bendruomenė parengs savo darbo planą, atsižvelgdamas į tris pagrindinius tikslus:
– Bendruomenės kūrimas
– lyginamoji analizė ir tarpusavio mokymasis
– personalo tobulinimas
Šiuose darbo planuose bus siūloma bendra veikla, diskusijos, dalijimosi informacija kanalai ir visų pirma sprendžiamos kiekvienos veiklos bendruomenės arba „Arqus“ valdymo ir koordinavimo organų nustatytos problemos, taip pat siūlomi sprendimai, įgyvendinami vietos arba Aljanso lygmeniu.
Su sritimis susijęs personalo ugdymas
Bendro personalo ugdymas pagal sritis yra svarbi ilgalaikio Aljanso kūrimo priemonė, o veiklos bendruomenės yra natūrali terpė, kurioje vyksta tarpusavio mokymasis, vėliau skleidžiamas ne tik tiesiogiai dalyvaujantiems asmenims. Dėl šios priežasties į kiekvienos veiklos bendruomenės darbo planą turėtų būti įtraukta atitinkamos srities personalo ugdymo programa, nuolat bendrai įgyvendinama finansavimo laikotarpiu ir vėliau.
Darbuotojų kvalifikacijos kėlimas bus vykdomas kaip bendra, lanksti internetinė, f2f arba mišri mokymosi veikla, kuri turėtų būti visiškai prieinama ir, jei įmanoma, naudojama „Arqus“ LMS, kai tik ji bus sukurta; parengta medžiaga turėtų būti deponuojama „Arqus“ saugykloje. Įgytą mokymąsi sertifikuos „Arqus“ akademija ir pripažins kiekvienas universitetas partneris.
Kodėl verta teikti paraišką?
Įsteigus bendriją, „Arqus“ kiekvienai bendrijai prireikus pasiūlys logistinę paramą iš pagrindinės „Arqus“ komandos ir, kai tik bus sukurta „Arqus“ skaitmeninė platforma, bendradarbiavimo erdvę „Arqus“ mokymosi valdymo sistemoje, kitus IT sprendimus virtualiems susitikimams ir renginiams.
Bendruomenių nariai taip pat gaus oficialų sertifikavimą ir pripažinimą, kaip nustatyta kiekviename „Arqus“ priklausančiame universitete.
Pasiūlymų teikimas
Šis kvietimas pareikšti susidomėjimą yra nuolatinis. Pasiūlymų rezultatai bus pateikiami maždaug kas keturis mėnesius. Iki gegužės 24 d. gautų pasiūlymų rezultatai bus paskelbti maždaug 2024 m. birželio pabaigoje.
Pasiūlymai, kurių struktūrą rasite čia, turėtų būti teikiami darbo paketo Agnieszkai Janik (Vroclavo universitetas) el. paštu wp3.arqus@uwr.edu.pl arba and Davidui Martínui Lópezui (Granados universitetas) el. paštu dml@ugr.es, arqus@ugr.es.
Jei norite siūlyti arba dalyvauti bendradarbiavimo grupės veikloje, bet universitetuose partneriuose nerandate panašaus lauko atstovų, kreipkitės į šio darbo paketo narį arba projekto pareigūną savo universitete. Kreipkitės į juos ir dėl bet kokios kitos informacijos.
Čia pateikiamas kontaktinių asmenų sąrašas pagal universitetus:
Vilniaus universitetas
Ungė Gaigalė ugne.gaigale@cr.vu.lt
Julija Savickė julija.savicke@cr.vu.lt
Granados universitetas
David Martín López: dml@ugr.es
Inmaculada Yuste Martínez arqus@ugr.es
Graco universitetas
Kerstin Käfer kerstin.kaefer@uni-graz.at
Vera Jüttner vera.juettner@uni-graz.at
Maria Heinemann maria.heinemann@uni-graz.at
Liono universitetas
Alison Bédéjus ARQUS@univ-lyon1.fr
Meinuto universitetas
Markus Helfert Markus.Helfert@mu.ie
Suzanne Ryan suzanne.ryan@mu.ie
Minjo universitetas
Elsa Costa e Silva elsa.silva@ics.uminho.pt
Vanessa Alves arqus@uminho.pt
Padujos universitetas
Gabriele Nicoli gabriele.nicoli@unipd.it
Marco Carraro arqus@unipd.it
Vroclavo universitetas
Agnieszka Janik agnieszka.janik@uwr.edu.pl
Emilia Wilanowska emilia.wilanowska@uwr.edu.pl
Komentarų nėra. Būk pirmas!