Vilniaus universiteto (VU) leidykla pristato šios savaitės naujieną – monografiją „Apie vietos visuomenę ir valdžią. Tarpusavio sąveikos. Šiaulių ekonomijos atvejis. XVII–XVIII a. pradžia“.
„Prancūzų sociologas ir istorikas Raymond‘as Aronas (1905–1983) yra pastebėjęs, kad „galios problema yra amžina, nesvarbu, ar žemė dirbama su kapliu, ar su buldozeriu“. Nors valdžios ir galios samprata, ypač Ankstyvaisiais naujaisiais laikais, paprastai siejama su elitu (valdovais, aristokratija, miestų patricijais), ji įtraukia ir žemesniuosius visuomenės sluoksnius. Istorikams svarbu suprasti, kaip konkretus asmuo ar atskiros visuomenės grupės, bendruomenės matė dabartį tada ir kaip tai nulėmė jų sprendimus, veiksmus ar net konkrečius politinius padarinius“, – sako autorė profesorė Rita Regina Trimonienė monografijos „Vietos visuomenė ir valdžia. Tarpusavio sąveikos. Šiaulių ekonomijos atvejis. XVII–XVIII a. pradžia“ įvade.
Monografijoje autorė daugiausia dėmesio skiria teisiškai fiksuotai ir geografinėmis ribomis apibrėžtai karališkosios Šiaulių ekonomijos mikrobendruomenei. Gausūs išlikę šaltiniai (inventoriai, dvaro teismo knygos, įvairūs dvaro valdytojų dokumentai, bažnytiniai metrikai, to meto literatūros kūriniai ir kt.), esantys Lietuvos ir užsienio archyvuose, pasirinktos socialinės antropologijos, naujos politinės istorijos ir mikroistorijos prieigos leido įsigilinti ir išanalizuoti daugiasluoksnę bendruomenę, jos tarpusavio ryšius, saviidentifikaciją, Šiaulių ekonomijos pavaldinių ir įvairaus lygmens valdžios tarpusavio sąveikas, palyginti plačiame Abiejų Tautų Respublikos kontekste.
Knygą „Vietos visuomenė ir valdžia. Tarpusavio sąveikos. Šiaulių ekonomijos atvejis. XVII–XVIII a. pradžia“ galite įsigyti VU internetiniame knygyne, knygynuose „Akademinė knyga“, el. knygynuose patogupirkti.lt, knygos.lt.
Komentarų nėra. Būk pirmas!