Gegužės 18 d. Vilniaus universiteto Studentų atstovybės grupė „Be etikečių“ organizavo vakarą su ERASMUS studentais, užsieniečiais ir lietuviais, pabuvusiais svetur. Tai buvo puiki galimybė susipažinti ir pabendrauti, pasidalinti įspūdžiais, padiskutuoti prie arbatos puodelio.
Nors susitikime nesulaukta gausaus būrio studentų, „Be etikečių“ renginyje apsilankė studentai iš JAV, Pietų Korėjos ir Prancūzijos, taip pat savo įspūdžiais dalinosi ir ERASMUS programoje dalyvavę lietuviai. Buvo sulaukta ir netikėtų svečių – dviejų keliautojų, besilankančių Lietuvoje ir besidominičų galimybe su ERASMUS programa studijuoti Vilniaus universtitete.
Studentai noriai dalinosi savo patirtimi ir įspūdžiais, kuriuos patyrė gyvendami Vilniuje. Paklausta, kodėl pasirinko būtent šią šalį, studentė iš JAV pasakoja, kad tiesiog „pagūglino“ Lietuvą ir pagalvojo: „visai nieko, manau, galėčiau čia pagyventi.“ Ji pastebėjo, kad žmonės Lietuvoje, jos manymu, per mažai kalbasi. „Štai Amerikoje yra normalu, kai pardavėjas tavęs pasiteirauja, kaip šiandien laikaisi. Lietuvoje niekas taip nesielgia. Tai man pasirodė gana keista“, – samprotavo apie kultūrų skirtumus mergina. Tuo tarpu paklausus apie tai, kas svečiams Lietuvoje nepatinka, Yian iš Pietų Korėjos šypteli: „Čia jūs visą laiką valgote bulves ir mėsą. Man trūksta įvairovės.“ Daugelis studentų pripažįsta, kad prisitaikyti prie naujos aplinkos buvo itin sunku, o gyvenimas lietuviškuose bendrabučiuose taip pat nelepino: Yian skundžiasi, kad vienu dušu reikia dalintis su dar 20 žmonių, o merginos kambaryje išdužus langui teko kraustytis pas draugę. „Bet dabar viskas gerai.“ – kukliai šypteli.
Nors studijos ERASMUS studentams yra lengvesnės, nei nuolatiniams studentams universitete, visi, atėję į susitikimą pritarė, kad ši mainų praktika skirta ne tik keliavimui, bet ir mokymuisi. Labai svarbu, kiek žinių ir patirties sugebėsi įgyti gyvendamas kitoje šalyje, o tai priklauso tik nuo tavęs paties. Deividas, studijuojantis chemiją, pasakoja, kad praktiką Vengrijoje pasirinko, būtent, dėl ten esančių gerų salygų ir sparčios pažangos savo studijuojamame dalyke.
Be abejonių, gyvenimas kitoje šalyje ir kultūrinėje aplinkoje gali tapti dideliu išbandymu, tačiau smalsumas, noras pažinti, pamatyti, studentus į Lietuvą gali atvilioti net ir iš kito pasaulio galo.
Komentarų nėra. Būk pirmas!