Visus besidominčius istorija, archeologija, kultūros istorija ir antropologija Vilniaus universiteto (VU) Istorijos fakultetas kviečia į Lietuvos mokinių istorijos akademiją. Akademija skirta bendrojo ugdymo mokyklų 9–12 (I–IV gimn.) klasių mokiniams.
Akademija organizuojama bendradarbiaujant Lietuvos neformaliojo švietimo agentūrai ir VU Istorijos fakultetui. Akademijoje ugdomi dabarčiai reikšmingi visuomenės procesų suvokimo, kritinio mąstymo, kūrybiškumo, argumentuotos nuomonės pateikimo įgūdžiai. Čia kalbame ir diskutuojame, kartu prakalbiname praeitį tam, kad geriau suprastume dabartį.
Mokiniai bus supažindinti su archeologijos, istorijos, kultūros istorijos ir antropologijos aktualijomis, įdomybėmis ir atradimais. Užsiėmimų metu moksleiviai įgaus žinių, įgalinančių ne tik lengviau susigaudyti didžiuliame informacijos sraute, kuris nuolat supa mus, bet ir supras, kaip ir ką tyrinėja profesionalūs istorikai ir archeologai. Įgytos žinios bus naudingos ir ketinantiems pasirinkti istorijos egzaminą.
Mokiniai susipažins ir tiesiogiai bendraus su VU Istorijos fakulteto dėstytojais.
Akademija yra vienmetė, akademijos programa kiekvienais metais yra atnaujinama. Mokslas susideda iš 3 sesijų.
Akademijos baigimo pažymėjimą gauna dalyvavę bent dviejose sesijose. Stojantieji į VU Istorijos fakulteto studijų programų valstybės nefinansuojamą vietą, pateikę šį pažymėjimą, gauna 1 papildomą balą.
Vienos sesijos kaina – 15 Eur (už mokslą reikia sumokėti iki sesijos pradžios, mokėti už kiekvieną sesiją atskirai).
Komentarų: 1
2024-10-15 14:50
GiedrėKadangi mano sūnus labai domisi istorija ir norėtų ją studijuoti, labai sudomino Lietuvos mokinių istorijos akademijos sesijos.
Tik kyla klausimas, kodėl paskaitos organizuojamos iš ryto, o ne po pietų, kad moksleiviai galėtų dalyvauti jose nepraleisdami pamokų mokykloje? Turbūt pritarsite, kad pamokos gimnazistams, ypač III-IV klasėse, labai svarbios, nes jie ruošiasi brandos egzaminams?
Gal būtų galima pakoreguoti akademijos tvarkaraštį ir paskaitas organizuoti nuo 15 val.?