Vilniaus universiteto (VU) dėstytojams ir studentams suteikiamos galimybės dalyvauti tarptautiniuose projektuose, kurie prisideda prie akademinių ryšių plėtojimo ir tarptautiškumo didinimo. Vienas iš tokių pavyzdžių – sėkminga medicinos studento Roko Jagmino patirtis atliekant kardiologijos ir otorinolaringologijos tyrimus, kurie buvo pristatyti tarptautiniuose kongresuose Graikijoje ir Nyderlanduose. Dalyvavimas šiuose kongresuose buvo finansuojamas iš VU lėšų tarptautiškumui didinti.
„Apie tarptautinimo iniciatyvos fondo galimybes išgirdau šių metų pradžioje, – pasakoja R. Jagminas. – Tai neeilinė proga ne tik praplėsti žinias, bet ir dalyvauti pasauliniuose renginiuose, kurie atveria duris į tarptautinę mokslininkų bendruomenę.“
Pirmasis R. Jagminas mokslinis projektas, skirtas nekompaktinio miokardo kardiomiopatijai tarp sportininkų tirti, prasidėjo po pažinties su kardiologu dr. Roku Šerpyčiu: „Rašydamas šį darbą nesitikėjau, kad jis man taps žingsniu į tarptautinę erdvę, – prisimena studentas, kartu su dėstytoju nusprendęs pristatyti tyrimą Atėnuose vyksiančiame kardiologų kongrese. – Kai sulaukėme patvirtinimo, kad mūsų tyrimas priimtas, džiaugsmas buvo didžiulis, bet iškart kilo klausimas – kaip surasti finansavimą šiai kelionei?“
R. Jagminas kreipėsi į VU Medicinos fakulteto Mokslo ir inovacijų skyrių. Ten gavo pasiūlymą, atvedusį iki tarptautinimo iniciatyvų.
„Finansavimo gavimo procesas nėra paprastas, bet jis įveikiamas, ypač kai turi teisingą informaciją, – sako R. Jagminas ir skatina kitus studentus pasinaudoti šiomis galimybėmis. – Svarbiausia, kad paraiškas dėl finansavimo turi teikti dėstytojas, o stendiniai pranešimai nėra finansuojami – ši galimybė tik tiems, kurie rengia žodinius pranešimus.“
Kongresas Atėnuose studentui buvo puiki akademinė ir asmeninė patirtis. „Tai buvo neeilinė galimybė ne tik įgyti naujausių kardiologijos srities žinių, bet ir užmegzti ryšius su gydytojais bei mokslininkais iš viso pasaulio, – pasakoja R. Jagminas. – Sutikau specialistų iš Vokietijos, JAV, Kanados, Italijos – tai kontaktai, kurie, tikiu, bus naudingi mano tolesnėje karjeroje.“
Be kardiologijos, R. Jagminas aktyviai domisi ir otorinolaringologija. Kartu su dr. Aiste Paškoniene jis dalyvavo vykdant tyrimą apie videonistagmografijos kalorinį testą, kuris buvo pristatytas tarptautiniame kongrese Nyderlanduose.
„Drauge mes atlikome dar niekur Europoje neatliktą tyrimą, kurio metu stebėjome gyvybinių funkcijų rodiklius atliekant videonistagmografijos (VNG) kalorinį testą tarp jaunų, 18–30 metų žmonių. Tai buvo didelės svarbos tyrimas, todėl džiaugiuosi, kad turėjau galimybę jį pristatyti tarptautinėje erdvėje“, – pasakoja jis.
R. Jagminas tikisi, kad daugiau studentų pasinaudos VU teikiamomis tarptautiškumo galimybėmis.
„Tai išskirtinė proga plėtoti savo mokslinę veiklą, užmegzti tarptautinius ryšius ir tapti savo srities profesionalu“, – sako R. Jagminas ir priduria, kad tarptautiškumas yra svarbus kiekvieno specialisto karjeros aspektas.
Planuojama, kad tokie tarptautiniai projektai bus remiami ir toliau, siekiant skatinti VU bendruomenės narius aktyviai dalyvauti tarptautinėje akademinėje veikloje. Daugiau informacijos apie finansavimą rasite čia.
Komentarų nėra. Būk pirmas!