Europos universitetų aljansas „Arqus“ pradeda naują internetinių seminarų ciklą „Virtualūs mainai ir mišrus mobilumas universitetiniame ugdyme“, kurio tikslas – padėti dėstytojams kurti tarptautiniu bendradarbiavimu grįsto mokymosi patirtis. Internetiniai seminarai vyks nuo lapkričio 27 d. iki gruodžio 11 d.
Šioje programoje gali dalyvauti visų sričių, įskaitant gamtos, tiksliųjų, humanitarinių ir socialinių mokslų, dėstytojai. Trijų savaičių ciklas apims internetinius seminarus ir papildomas skaitymo užduotis. Seminaruose bus pristatyti du pagrindiniai mokymo įrankiai: virtualūs mainai (angl. Virtual Exchange), skatinantys studentus nuotoliniu būdu vykdyti tarpkultūrinius projektus su tarptautiniais partneriais, ir mišrus mobilumas (angl. Blended Mobility), apimantis tiek tiesioginį dalyvavimą mainuose, tiek ir bendradarbiavimą internetu. Šie seminarai padės dėstytojams įgyti įgūdžių vadovauti tarpkultūriniams studentų bendradarbiavimo projektams ir savo kursams suteikti naują tarpkultūrinę dimensiją.
Ko galima tikėtis?
2 val. trukmės internetinius seminarus ves garsus edukologas, Leono universiteto (Ispanija) profesorius Robertas O’Dowdas. Dalyvių lauks diskusijos ir praktiniai užsiėmimai, leisiantys žinias apie konkrečią metodiką ar technologiją iš karto pritaikyti praktikoje ir susipažinti su jų privalumais ar galimais trūkumais.
1-ajame seminare „Įvadas į virtualius mainus ir mišrų mobilumą“ (lapkričio 27 d.) dalyviai susipažins su virtualių mainų bei mišraus mobilumo sampratomis ir realių projektų pavyzdžiais iš skirtingų dėstomų dalykų sričių.
2-ajame seminare „Bendradarbiavimu grįsto mokymosi užduotys ir priemonės“ (gruodžio 4 d.) daugiausia dėmesio bus skiriama efektyvių nuotolinį bendradarbiavimą skatinančių užduočių kūrimui. Dalyviai taip pat aptars geriausius komunikacijos įrankius tokiems projektams įgyvendinti.
3-iajame seminare „Virtualių mainų ir mišraus mobilumo integracija ir vertinimas“ (gruodžio 11 d.) dalyviai nagrinės, kaip vertinti studentų darbą virtualių mainų ir mišraus mobilumo projektuose, integruoti šiuos projektus į savo dėstomus dalykus ir megzti partnerystes universitetų tinkluose.
Sėkmingai visus seminarus išklausę dalyviai gebės paaiškinti, kaip veikia virtualūs mainai bei mišrus mobilumas ir kaip jie yra įgyvendinami aukštojo mokslo kontekste; numatyti galimą virtualių mainų ir mišraus mobilumo poveikį studijų pasiekimams; parengti virtualių mainų užduotis, atitinkančias dėstomo dalyko specifiką ir kt.
Kam šie seminarai skirti?
Šis nuotolinių seminarų ciklas puikiai tinka visų sričių dėstytojams, norintiems paįvairinti savo dėstymą tarptautinėmis patirtimis ir parengti studentus globaliai darbo rinkai. Taip pat šie mokymai aktualūs tarptautinių ryšių skyrių darbuotojams, besidomintiems virtualių mainų ir mišraus mobilumo programų plėtros galimybėmis. Stiprūs skaitmeniniai įgūdžiai nėra būtini, tačiau dalyviai turėtų būti atviri naujų internetinių priemonių ir technologijų taikymui.
Mokymai vyks anglų kalba. Dalyviai įgis praktinės patirties dirbdami su įvairiomis bendradarbiavimu grįstam mokymuisi skirtomis internetinėmis platformomis ir įrankiais. Grupinio darbo ir diskusijų sesijų metu dalyviai turės galimybę pabendrauti su kitais savo srities kolegomis.
Daugiau apie lektorių
Prof. Robertas O’Dowdas yra sukaupęs didelę dėstymo patirtį Airijos, Vokietijos ir Ispanijos universitetuose. Jo mokslinių tyrimų sritis – virtualių mainų integracija į aukštąjį mokslą. Viena iš paminėtinų profesoriaus publikacijų – „Aukštojo mokslo tarptautinimas ir virtualių mainų vaidmuo“ (angl. Internationalising Higher Education and the Role of Virtual Exchange ) (Routledge, 2023 m.). Prof. R. O’Dowdas taip pat dalyvavo didelio poveikio „Erasmus+“ projektuose, reikšmingai prisidėdamas prie švietimo inovacijų plėtros. Norėdami gauti daugiau informacijos ir užsiregistruoti į seminarus, apsilankykite šiems mokymams skirtoje svetainėje.
Bendra informacija apie seminarų ciklą:
Trukmė: 9 val. (6 kontaktinės valandos vaizdo konferencijoms ir 3 valandos skaitymui ir savarankiškam mokymuisi).
Maksimalus dalyvių skaičius: 20. Prioritetas bus teikiamas galintiems dalyvauti visuose seminaruose.
Tvarkaraštis:
- Lapkričio 27 d., trečiadienis, 17:00–19:00 val. (Lietuvos laiku)
- Gruodžio 4 d., trečiadienis, 18:00–20:00 val. (Lietuvos laiku)
- Gruodžio 11 d., trečiadienis, 17:00–19:00 val. (Lietuvos laiku)
Daugiau informacijos ir mokymosi medžiaga interneto svetainėje.
Nuoroda į nuotolinį susitikimą bus išsiųsta tik užsiregistravusiems dalyviams.
Komentarų nėra. Būk pirmas!