Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pasveikino mokslininkus – geriausius 2023 m. disertacijų autorius, tarp kurių – Vilniaus universiteto (VU) tyrėjai.
Sveikindamas mokslininkus šalies vadovas pažymėjo, kad kiekviena mokslų daktaro disertacija yra ne tik akademinio meistriškumo ženklas, bet ir vilties, kad mūsų visuomenei tenkantys iššūkiai taps galimybėmis, šaltinis.
„Neabejoju – raktu į Lietuvos sėkmę taps būtent mokslas ir inovacijos. Ateityje turėsime konkuruoti tarptautiniu lygiu, pasitelkę naujausius mokslo pasiekimus“, – sakė prezidentas.
Prezidentas padėkojo visiems geriausių Lietuvos mokslo disertacijų autoriams ir konkurso nominantams už ligšiolinį indėlį į Lietuvos mokslo raidą, už įrodymą, kad savo šalyje turime pakankamai talento, idėjų ir sveikos ambicijos, reikalingos pasaulinio lygio mokslui kurti.
Aštuonioliktą kartą vykstančiam geriausios disertacijos konkursui šiais metais buvo pateikta 100 disertacijų: 38 darbai gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos bei žemės ūkio, 62 – humanitarinių, socialinių ir menų mokslų srityse. Darbus vertino 271 ekspertas. Jie laureatais pripažino 11 geriausių disertacijų, apgintų Lietuvos mokslo ir studijų institucijose, autorius.
Humanitarinių ir socialinių mokslų bei menų disertacijos kategorijoje laurus pelnė:
-
Justina Garbauskaitė-Jakimovska, kurios darbo tema „Tapti neformaliuoju ugdymu. Post-struktūralistinė neformaliojo (jaunimo) ugdymo analizė“ (edukologija), Vilniaus universitetas, mokslinė konsultantė prof. dr. Lilija Duoblienė.
-
Antanas Terleckas, kurio darbo tema „Kolchozų visuomenės sukūrimas: Lietuvos kaimo sovietizacija 1940–1965 m.“ (istorija ir archeologija), Vilniaus universitetas, mokslinis vadovas doc. dr. Nerijus Šepetys.
-
Rosita Garškaitė-Antonowicz, kurios darbo tema „Katalikybės vaidmuo kasdieniame mąstyme apie Europos Sąjungą: Lietuvos atvejis“ (politikos mokslai), Vilniaus universitetas, mokslinė vadovė doc. dr. Inga Vinogradnaitė.
-
Agnė Jakubauskaitė, kurios darbo tema „Individualią veiklą vykdančių mokesčių mokėtojų mokestinės elgsenos vertinimas“ (ekonomika), Vilniaus universitetas, mokslinis vadovas doc. dr. Egidijus Bikas.
Gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos bei žemės ūkio mokslo sričių laureatai:
-
Milda Narmontė, kurios darbo tema „Didelės skiriamosios gebos genominio 5-hidroksimetilcitozino nustatymo metodas ir jo pritaikymas epigenetiniams žmogaus ligų tyrimams“ (Biochemija), Vilniaus universitetas, mokslinė vadovė dr. Edita Kriukienė.
Visiems vienuolikai laureatų įteikti Prezidento sveikinimo raštai. Nominacijų nugalėtojos gavo ir po ypatingą Prezidento dovaną – šalies vadovo iniciatyva perleistą pirmojo lietuviško mėnraščio „Aušra“ (1883–1886) rinkinį.
Geriausių disertacijų konkursą organizuoja Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga, renginį globoja prezidentas G. Nausėda.
Komentarų nėra. Būk pirmas!