Kokie kriterijai nurodo kokybinį vertinimą? Kaip jis turėtų būti atliekamas ir koks santykis tarp kiekybinių ir kokybinių vertinimo aspektų galėtų būti pakankamas siekiant išmatuoti mokslinę veiklą?
Vilniaus universiteto Mokslo administravimo skyrius organizuoja konferenciją, skirtą šiems ir kitiems su kokybiniu mokslo vertinimu susijusiems klausimams aptarti, pasidalinti patirtimi ir iššūkiais atliekant kokybinį mokslo vertinimą. Renginio pranešėjai papasakos apie kokybinio mokslinės veiklos vertinimo praktiką Norvegijoje, Liuksemburge, Austrijos Graco ir Čekijos Masaryko universitetuose, Lietuvos mokslo tarybos atstovai išsakys savo požiūrį. Taip pat bus kalbama apie aprašomąjį CV – apie galimus šio gyvenimo aprašymo tipus ir informacijos jame pateikimą.
Renginyje kviečiami dalyvauti visi su mokslinės veiklos vertinimu susiję komisijų nariai, mokslo politikai, taip pat – sprendimų priėmėjai.
Renginyje pranešimus pristatys:
– Sean Sapcariu, Liuksemburgo nacionalinio mokslo fondo (FNR) programų vadovas.
S. Sapcariu yra atsakingas už strategines programas ir mokslinių tyrimų iniciatyvas. Jis prisidėjo prie aprašomojo CV šablono kūrimo ir įgyvendinimo visose FNR finansavimo programose, dalyvavo kuriant vaizdinę medžiagą, apie mokslinių tyrimų vertinimo metodų gaires. 2021 m. prisidėjo organizuojant „Science Europe“ seminarą, skirtą mokslinių tyrimų kultūrai. S. Sapcariu yra DORA (San Fransisco Declaration on Research Assessment) valdymo komiteto narys, darbo grupės, atsakingos už mokslinių tyrimų vertinimą, narys, vadovauja „Science Europe“ darbo grupei, skirtai mokslinių tyrimų kultūrai.
– Gunnar Sivertsen, Norvegijos inovacijų, tyrimų ir švietimo studijų instituto (angl. Studies in Innovation, Research and Education, NIFU) profesorius.
G. Sivertsenas yra mokslinės leidybos, bibliometrinių rodiklių kūrimo ir taikymo statistikai, vertinimui, finansavimui bei mokslo politikai ekspertas.
– Philipp Matthias Weissert, Graco universiteto strateginės analizės ir vertinimo ekspertas.
P. M. Weissertas yra atsakingas už mokslo vertinimo sistemos reformos Graco universitete įgyvendinimą. Renginyje P. M. Weissertas pristatys mokslinių tyrimų vertinimo reformos praktikas Graco universitete (angl. Alternative Research Assessment bottom up – Research Fora at University of Graz).
– Michal Petr, Masaryko universiteto Mokslometrijos ir vertinimo centro vadovas.
M. Petras yra atsakingas už mokslo vertinimą ir CoAra (angl. Coalition for Advancing Research Assessment – CoAra) plano įgyvendinimą Masaryko universitete. Renginyje M. Petras pristatys pranešimą apie Masaryko universiteto patirtį ir iššūkius mokslo vertinimo procese.
– Pranešėjas tikslinamas, Lietuvos mokslo taryba.
Preliminari renginio programa pridedama čia.
Konferencija vyks 2025 m. sausio 10 d. 09.00–14.00 val. Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC), Saulėtekio al. 5, Vilniuje. Registracija į renginį vyksta iki 2025 m. sausio 8 d., registruotis reikia čia.
Renginys vyks anglų kalba. Kontaktai pasiteirauti: egle.miltakiene@cr.vu.lt ir donata.blinkeviciute@cr.vu.lt.
Komentarų nėra. Būk pirmas!