Vilniaus universiteto (VU) dramos teatras, tęsiantis ilgametę kūrybinę tradiciją, sausio 31, vasario 1, 14 ir 15 d. 18.30 val. kviečia žiūrovus į spektaklį „Žadėtoji“. Šis kūrinys – savita Williamo Shakespeare’o tragedijos „Romeo ir Džuljeta“ interpretacija, kviečianti naujai pažvelgti į šeimos vaidų įtaką, asmeninės atsakomybės svarbą ir žmonių santykių subtilybes. Spektaklio režisierė – Felicija Feiferė, o spektaklio rodymus organizuoja VU Kultūros centras.
„Žadėtoji“ – tai gilus W. Shakespeare’o pjesės perskaitymas, kuriame Džuljeta įkūnija Pažadą – viltį, kad galima nutraukti amžiną nesantaiką, tačiau kartu ir liūdną neišsipildymą dėl įsišaknijusių praeities klaidų. Klasikinės pjesės fone moderniai analizuojamos tėvų ir vaikų santykių, meilės sudėtingumo, likimo ženklų ignoravimo ir atsakomybės už savo veiksmus temos.
Spektaklio premjera, įvykusi praėjusių metų gruodį, sulaukė pasisekimo. Žiūrovai įvertino originalų režisūrinį sprendimą, erdvės gylį kuriančias vizualizacijas, lakonišką, subtilią scenografiją, įspūdingą choreografiją, emociškai gilias scenas ir klasikinės temos aktualumą šiandienos kontekste.
„Praeities nuodėmės siūlas jungia ir apraizgo dviejų šeimų gyvenimo istoriją. Nepastebint pranašiškų likimo ženklų, vis giliau klimpstama į tragišką baigtį. „Romeo ir Džuljeta“ – ne vien dėl siužeto įdomus kūrinys. Jis intriguoja ir dėl jame slypinčio paslapties kodo“, – pasakoja spektaklio režisierė F. Feiferė.
Ji pabrėžia, kad spektaklio kūrimo procesas buvo neįtikėtinai sudėtingas, tarsi pats autorius kerštavo už savarankiškus prasmių akcentus.
„Aktoriai, kaip patys pripažino, nebuvo pasiruošę tokiam krūviui – laiko ir darbo sąnaudoms. Tokia darbo patirtis atskleidė klasikinio kūrinio įgyvendinimo scenoje kainą, smarkiai paaugino visus kaip asmenybes. Suprasti ir įgyvendinti – ne tas pats. Mūsų laukia ilga kelionė, kol spektaklis iki galo subręs kokybiškai. Kaskart spektaklį rodant jis keisis ir mes esame tam pasiruošę“, – apie nenutrūkstamą kūrybinį procesą pasakoja spektaklio režisierė F. Feiferė.
Spektaklio rodymus organizuojančio VU Kultūros centro vadovė Gintė Jokubaitienė pabrėžia spektaklio svarbą ne tik teatrui, bet ir visuomenei: „Šis laikui nepavaldus kūrinys buvo kuriamas beveik dvejus metus, ir tai buvo ilgas, sudėtingas procesas, reikalaujantis ne tik didelės kūrybinės komandos atsidavimo, bet ir ypatingo aktorinio pasirengimo. Kurti spektaklius pagal klasikinę dramaturgiją – nepaprastas iššūkis, nes šie kūriniai turi savo istoriją ir tradicijas, tačiau taip pat reikalauja šiuolaikinio požiūrio, kuris sugebėtų juos atgaivinti ir suteikti naują gyvenimą. Vilniaus universiteto studentai, vaidinantys kaip tikri profesionalai, šiuo spektakliu praneša žinią, kad Vilniuje atgimsta teatras, kuris yra vertas platesnės publikos dėmesio ir vertinimų.“
Spektaklis pasižymi ne tik išskirtine klasikinio kūrinio interpretacija, bet ir kūrybiniu bendradarbiavimu su ypatingais profesionalais. Ilgametės teatro „Meno fortas“ scenografės dailininkės Nadeždos Gultiajevos kurta lakoniška scenografija, atidus kostiumų dizainas spektakliui „Žadėtoji“ suteikia subtilų estetinį atspalvį. Klasikinę tragediją šiuolaikiškumo pripildo ir nuo buitinio realizmo atitolina specialiai šiam spektakliui kurtos vaizdo projekcijų menininko Linarto Urniežiaus erdvinės vaizdo projekcijos, diktuojančios besikeičiančią veiksmo vietos atmosferą. Sudėtingos veikėjų išgyvenamos emocijos ir dramatiški kontekstai ypatingu būdu išreiškiami choreografų Agnės Rickevičienės bei trenerio Vileno Artiuniano Moreno kurtais šokių kovos intarpais.
VU dramos teatras, veikiantis nuo 1570-ųjų, yra svarbi VU ir Lietuvos kultūros dalis. Teatro kolektyvas, vedamas režisierės F. Feiferės, dar kartą įrodo, kad klasikinis teatras, paįvairintas modernia interpretacija, gali būti įkvepiantis, gyvas ir aktualus. Spektaklis „Žadėtoji“ – tai galimybė naujai atrasti W. Shakespeare’o kūrybą ir pasinerti į gilų dialogą su esminėmis žmonijos vertybėmis.
Spektaklio „Žadėtoji“ rodymai vyks sausio 31, vasario 1, 14 ir 15 d. 18.30 val. VU Teatro salėje (Universiteto g. 3, Vilniuje). Bilietus į spektaklį galite įsigyti čia.
Komentarų nėra. Būk pirmas!