Vasarą Lietuvos žiniasklaidoje kilo skandalas dėl VU Ekonomikos fakulteto išduodamų diplomų priedėliuose įsivėlusių kelių gramatinių klaidų. Naujienų portalas „Delfi“ tuomet kalbino VU Ekonomikos fakulteto magistro studijų ir fakulteto plėtros reikalų prodekaną prof. Algirdą Miškinį. Po emocingo profesoriaus pasisakymo VU Studentų atstovybė kreipėsi į VU Akademinės etikos komisiją dėl galimo Akademinės etikos kodekso nuostatų pažeidimo. Posėdžiavusioje VU Akademinės etikos komisijoje abi susitikusios pusės situaciją išsiaiškino ir priėmė komisijos pasiūlytas taikos sutarties sąlygas, pagal kurias abiejų šalių pozicijos turėtų būti išdėstytos universiteto bendruomenei. Jos atsispindi pateiktuose prof. A. Miškinio ir VU SA prezidento A. Varanausko paaiškinimuose.
Prof. A. Miškinis paaiškino, kad jo „pasisakymas „Delfyje“ – didelis ir nemalonus nesusipratimas. Birželio 15 d. į mane kreipėsi studentė, pranešusi apie klaidas diplomo priedėlyje. Fakultetas jas greitai ištaisė. Apie galimybę pakeisti diplomo priedėlį nei tada, nei vėliau studentai manęs neklausė, todėl žurnalisto skambutis birželio 28 d. ir jo teiginys, kad atsakymo į klausimą, ar bus pakeisti priedėliai, studentai tvirtina iki šiol nesulaukę, man buvo didelė staigmena. Nesupratau ir kodėl studentai ruošiasi važiuoti į universitetą reikalauti pakeisti diplomų priedėlius, jeigu jie dėl jų pakeitimo net nesikreipė. Negalėjau patikėti, jog studentai meluoja, ir buvau įsitikinęs, kad žurnalistas tiesiog ieško sensacijos, todėl mano emocijos buvo skirtos jam, o ne studentams. „Delfyje“ žurnalisto paminėti mano žodžiai buvo išsakyti ne mano iniciatyva ir skirti ne studentams apibūdinti, o panašaus pobūdžio skandalų inicijavimui ir aptarimui masinės informacijos priemonėse. Šiuo bendro pobūdžio pasisakymu aš nesiekiau pažeminti ar įžeisti studentų, jų nesveikais nevadinau, tačiau buvau interpretuotas taip, kaip nenorėjau pasakyti. Žurnalistas pokalbį įrašė slapta manęs apie tai neįspėjęs ir su teksto turiniu nesupažindino. Natūralu, kad VU Senato Akademinės etikos komisija, išnagrinėjusi VU SA skundą, jo nagrinėjimą nutraukė.
Studentų reakcija pademonstravo, jog šiuolaikinis studentas yra labai reiklus ir jo poreikius bei ambicijas reikia vertinti labai rimtai, todėl ji turėtų tapti pamoka ne tik man, bet ir kitiems universiteto dėstytojams. Tiek fakultetas, tiek ir universitetas turėtų dėti visas pastangas, kad klaidų duomenų bazėje nebūtų. Manyčiau, kad tiek lietuvišką, tiek anglišką tekstą universiteto sistemose turėtų tikrinti ir taisyti kalbininkas.”
„Didžiausia problema buvo ta, jog po publikacijos niekas nieko nepaaiškino visai universiteto bendruomenei. Spaudoje kilo ažiotažas – bendruomenės nariai tarpusavyje kalbėdami reiškė nepasitenkinimą viena ar kita puse. Išklausę profesoriaus argumentus ir radę tinkantį sprendimą – viešą pareiškimą bendruomenei, nematome reikalo toliau tęsti skundo nagrinėjimo“, – sakė VU SA prezidentas Arminas Varanauskas.
Komentarų: 1
2012-10-18 13:56
barsukasHmmm… hmmmm. Kažkaip neįtikinamai skamba kolegos A.M. pasiaiškinimai: esą “buvau interpretuotas taip, kaip nenorėjau pasakyti”. Jeigu išties “žurnalisto paminėti mano žodžiai buvo išsakyti ne mano iniciatyva”, tai prof.A.M. turėtų kreiptis mažū mažiausiai į Žurnalsitų etikos komisiją, o gal ir į teismą, kad jam priskiriamos jo nesakytos mintys ar žodžiai.. GI jei nesikreipia, tai…. belieka apsimesti “šlanga” ir postringauti apie savo žodžius, kurie, matote, buvo “išsakyti ne mano iniciatyva” (kokios sofistinės aukštumos! tipo “aš taip kalbėjau, bet iš tikro tai …nekalbėjau, nes taip kalbėjau ne savo iniciatyva, be to žurnalsitas nesuprato, kad nenoriu pasakyti taip, kaip sakau”. :-) Išties, šaunuoliai tie VU profesoriai :lol: )