Spalio 17–20 d. VU Kauno humanitarinio fakulteto dekanas prof. dr. Saulius Gudas kartu su prof. dr. Edverdu Vaclovu Bartkumi, doc. dr. Audriumi Lopata ir 7 BP projekto „Proekologinis darbo vietos restruktūrizavimas“ (PRORES) koordinatore Lietuvoje prof. dr. Virginija Jurėniene lankėsi Kijeve. Fakulteto atstovai susitiko su projekto partneriais iš Nacionalinio maisto technologijų universiteto ir Ukrainos mokslų akademijos Pasaulio ekonomikos ir tarptautinių santykių instituto.
VU KHF delegaciją priėmė Nacionalinio maisto technologijų universiteto rektorius prof. habil. dr. Sergejus Ivanovas. Apskritojo stalo diskusijoje buvo aptartos tarpinstitucinio bendradarbiavimo galimybės mokslo ir studijų srityse. Vizito metu pasirašyta tarptautinio bendradarbiavimo sutartis.
Visų trijų institucijų vadovai ir mokslininkai įsitikinę, kad bendradarbiaujama aktyviai ir naudingai. Partneriams šis mokslininkų mobilumą skatinantis projektas sudaro galimybes dalytis patirtimi mokslo ir studijų organizavimo srityse, pasirengti naujų bendrų projektų įgyvendinimui ateityje. VU KHF dekanas prof. dr. S. Gudas taip pat džiaugiasi svariais pirmųjų projekto metų rezultatais – išleista bendra monografija „Restructuring: Theory and Practice“. Šio vizito metu pristatyta Kijevo nacionalinio maisto technologijų universiteto bendravimo su pramonės įmonėmis patirtis bus naudinga visiems projekte dalyvaujantiems mokslininkams planuojant bendradarbiavimo gaires kitiems metams.
Projektas „Proekologinis darbo vietos restruktūrizavimas“ (PRORES) (2011–2015) paremtas žinių perdavimo principu nagrinėjant restruktūrizavimo temą trimis – ekonominio, ekologinio ir socialinio vystymosi – kryptimis. Šį tikslą įgyvendina trijų valstybių mokslo institucijos: projekto koordinatorius Ščecino universitetas (Lenkija), Vilniaus universitetas (VU KHF), Ukrainos mokslų akademijos Pasaulio ekonomikos ir tarptautinių santykių institutas bei Kijevo nacionalinis maisto technologijų universitetas. Išskirtinis dėmesys projekte skiriamas ankstyvosios pakopos tyrėjų bei patyrusių tyrėjų mobilumui. Tačiau ne mažiau svarbus ir projekto turinys – tarpdisciplininiai verslo aplinkos tyrimai, kurie atskleidžia restruktūrizavimo procesus, išryškina jų ekologinius ir socialinius padarinius.
Aktyviai į projektą įsitraukę VU KHF Verslo ekonomikos ir vadybos bei Filosofijos ir kultūros studijų katedrų mokslininkai šiuo metu jau parengė krašto ataskaitą („Restructuring and Ecology: Current Situation“ / „Restruktūrizacija ir ekologija: būklės analizė“) ir rengia medžiagą įmonių atvejų studijoms bei projekto vykdymo metu numatytoms išleisti knygoms: „Sustainable Development” („Darni plėtra“) ir „Population: Reality and Perspectives” („Gyventojai: realybė ir perspektyvos“).
Gruodžio 6 d. KHF vyks 9-oji tarptautinė profesoriaus Vlado Gronsko konferencija „Economy development: theory and practice“, į kurią pakviesti atvykti ir fakulteto partneriai iš abiejų Ukrainos mokslo institucijų.
Komentarų nėra. Būk pirmas!