Šią vasarą dešimt Vilniaus universiteto Orientalistikos centro sinologijos programos pirmakursių ir antrakursių, lydimi Konfucijaus instituto vadovės Wang Liying, išvyko į vasaros stovyklą Liaoningo universitete, Šenjango mieste.
Kitos dienos popietę, po ilgo skrydžio ir kelionės traukiniu, studentus šiltai sutiko kinų kalbos studijų padalinio dėstytojai, administracijos atstovai ir visą kelionę lietuviams talkinusios kinės studentės. Įsikūrę senojo Liaoningo universiteto miestelio užsienio studentų bendrabutyje ir dar nespėję priprasti prie laiko ir klimato pokyčių, kitos dienos rytą studentai jau skubėjo į kinų kalbos paskaitas. Čia ne tik buvo pasakojama apie įvairius kinų kultūros aspektus, bet ir buvo galima šias žinias pritaikyti praktiškai tapant kinišku stiliumi, atliekant taiči pratimus ar žaidžiant stalo tenisą. Studentai aplankė Liaoningo provincijos muziejų, naująjį universiteto miestelį, Beilingo parką su imperatoriaus kapaviete, reto grožio Bensi vandens urvus. Urve, kur temperatūra nuo lauko skiriasi daugiau nei dešimčia laipsnių, studentai plaukė požeminiu ežeru ir grožėjosi gamtos suformuotomis statulomis. Kelias dienas studentai praleido ir Pekine, aplankė žymias vietas: Uždraustąjį miestą, Sostinės muziejų bei Didžiąją kinų sieną. Nors laiko buvo ir mažoka norint geriau suprasti, kaip gyvena kinai, vis dėlto studentai įgijo labai vertingos patirties ir kalbėjimo praktikos, padėsiančios studijuojant kinų kalbą ir kultūrą.
Studentų įspūdžiai:
Indrė Krakauskaitė:
Pirmame kurse tokia kelionė atrodė tiesiog neįmanomas dalykas, svajonė, todėl Kinijoje jaučiausi tarsi filme.
Tik atvykus į Kiniją apėmė labai keistas jausmas, pirmą kartą buvau apsupta tokios daugybės žmonių, keista buvo matyti visur tik hieroglifus, girdėti tik kinų kalbą. Visi tik šaukia, šneka vieni per kitus, o aš nieko nesuprantu. Niekas iš mūsų nesuprato.
Kinų žvilgsniai taip pat šokiravo. Nors buvau girdėjusi, kad taip bus, kad tikrai nepraleis baltojo pro akis, o dauguma fotografuos, tačiau tokio dėmesio, manau, niekas iš mūsų nesitikėjo.
Stovykla buvo organizuota puikiai. Mus lydėjusi dėstytoja Wang – labai šilta, maloni, nuolat mumis rūpinosi. Paskaitos buvo labai įdomios, ypač šnekamosios kinų kalbos, nes dėstytoja buvo labai linksma ir sugebėdavo mus sudominti.
Tikrai likau labai patenkinta šia kelione, o ir motyvacija sustiprėjo.
Greta Filipovič:
Kai įstojau į sinologiją, nuvykti į Kiniją tapo didžiausiu mano troškimu ir stovykla Liaoningo universitete tapo tikru svajonių išsipildymu. Nors tik trumpą laiką pabuvau Kinijoje, dabar galiu pasakyti, kad ji mane žavi dar labiau, o ši kelionė labai motyvuoja ir toliau studijuoti, siekti gerų rezultatų moksluose, kad turėčiau daugiau galimybių dar geriau pažinti šią šalį.
Labai patiko paskaitos, per kurias bent jau mes, pirmakursiai, išmokome naujų žodžių ir gramatinių struktūrų. Kultūros paskaitos taip pat buvo labai įdomios. Šaunu tai, kad ne tik gavome teorinės informacijos, bet ir patys galėjome pažaisti stalo tenisą, pasimokyti ušu, taiči, kaligrafijos.
Komentarų nėra. Būk pirmas!