Gruodžio 6–7 d. VU Kauno humanitariniame fakultete vyko VU KHF Lietuvių filologijos katedros ir Lietuvių kalbos instituto Kalbos istorijos ir dialektologijos skyriaus mokslininkų organizuota tarptautinė mokslinė konferencija „Geolingvistikos ir sociolingvistikos polilogas XXI amžiuje“. Tai jau antroji VU KHF ir LKI mokslininkų rengta mokslinė konferencija, kurios pagrindinis tikslas – įvairinti lietuvių tarmėtyros tyrimų perspektyvas, integruojant statiškosios dialektologijos teorinį modelį, kuriuo pagrįsta beveik visa XX a. lietuvių tarmėtyra, ir dinamiškosios dialektologijos, t. y. geolingvistikos, teorinį modelį, apimantį sociolingvistines kalbos duomenų analizės schemas.
Šiais metais konferencijoje į mokslinę diskusiją įsitraukė tyrėjai iš Slovėnijos, Lenkijos ir Lietuvos universitetų bei Lietuvių kalbos instituto. Konferencijoje perskaityti 22 pranešimai. Tyrėjų darbas organizuotas trijuose posėdžiuose. Plenariniame posėdyje „XXI a. tarmėtyros tarpdalykiškumas: kognityvioji ir geolingvistinė perspektyva“ skaityti pranešimai, skirti fundamentinei XXI a. tarmėtyros problematikai.
Pirmame posėdyje „Vertikalusis kalbos variantiškumo skaidumas: tradicijos ir perspektyvos“ prelegentai diskutavo apie slengą, medialektus, sociolingvistinę akomodaciją ir kt.
Antrame posėdyje „Statiškosios ir dinamiškosios dialektologijos sankirtos“ skaityti pranešimai, skirti visuotinės dotacijos projekto „Šiuolaikiniai geolingvistikos tyrimai Lietuvoje: punktų tinklo optimizacija ir interaktyvioji tarminės informacijos sklaida“ (projekto kodas Nr. VP1-3.1-ŠMM-07-K-01-028) darbams ir rezultatams pristatyti.
Komentarų: 1
2012-12-13 21:17
Julius PurasMokslo imitacija.”Vertikalusis kalbos variantiškumo skaidumas” man atrodo, tai yra bludo klaba. Tai butu tastaps kas ikaitinta gelezis ir ikista i vandeni.