Registracija į Vilniaus universiteto (VU) Vaikų universiteto žiemos sesijos paskaitas ir ekskursijas, skirtas jaunesniems moksleiviams (8–11 metų), baigėsi akimirksniu – vos per kelias valandas buvo užpildyta beveik 700 vietų. Nors vyresnieji buvo ne tokie aktyvūs, tačiau ir į jiems skirtas paskaitas vietų nebeliko per kelias dienas.
„Jaunesnieji Vaikų universiteto studentai buvo aktyvesni už savo vyresniuosius draugus, nors abiejų amžiaus grupių moksleivių laukia labai įdomios paskaitos. Įdomu tai, kad ir praėjusios sesijos metu jaunesniųjų moksleivių susidomėjimas paskaitomis, vertinant pagal registracijos trukmės laiką, buvo didesnis nei vyresniųjų“, – teigia VU Vaikų universiteto organizatorė Aurelija Kondratavičiūtė.
Šios sesijos metu 8–11 metų moksleiviai galės išklausyti tokias paskaitas kaip „Pajūrio smėlio prisiminimai“, „Ilgiesi tikrų stebuklų – pradėk skaičiuoti“, ekskursijoms skirtą dieną apsilankyti VU Botanikos sode (tyrinėti uždaro grunto augalų kolekciją ar klonuoti augalus), VU Zoologijos muziejuje („Gyvūnų karalystė – neįtikėtina, bet tikra!”). Vyresnieji Vaikų universiteto studentai (12–15 metų) klausys paskaitas „Kaip kompiuteris prakalbo lietuviškai“ ir „Kriminalistiniai tyrimai Lietuvoje – mitai, tikrovė“, o ekskursijų dieną VU Matematikos ir informatikos fakultete išmoks pasidaryti robotą ir jį valdyti ar apsilankys VU Medicinos muziejuje.
Vaikus atlydėję tėvai ir mokytojai taip pat turės veiklos – jie galės klausyti jiems skirtų paskaitų, o tam, kad kartu su moksleiviais galėtų aptarti Vaikų universiteto paskaitose išgirstas ir pamatytas įdomybes, bus organizuojamos tiesioginės kai kurių paskaitų transliacijos.
Vaikų universiteto žiemos sesijos paskaitos prasidės jau sausio 15 dieną. Kiekvienos sesijos metu paskaitas išklauso apie 1500 jaunųjų studentų, o viso Vaikų universiteto gyvavimo metu susipažinti su Vilniaus universitetu ir praplėsti savo akiratį galėjo apie 10 000 moksleivių.
Visą dominančią informaciją apie Vaikų universitetą, būsimas paskaitas rasti, peržiūrėti anksčiau vykusių paskaitų įrašus galima internete: www.kviecia.vu.lt.
Komentarų nėra. Būk pirmas!