• Vilniaus universitetas
  • Apie
  • Privatumo taisyklės
  • Pranešk naujieną

VU naujienos

Iš čia kylama į žvaigždes
Meniu
  • Pradinis
  • Srautas
  • Mokslas
  • Studijos
  • Įvertinimai
  • Komentarai
  • Pokalbiai
  • Laisvalaikis

45 metų sukaktį švenčiantis choras „Virgo“ kviečia į premjerą

Kultūros centras | 2025-10-14 07:00 | Komentarų: 0
BendruomenėLaisvalaikisSrautas

Merginų choras „Virgo“. Manto Bartaševičiaus nuotr.

Aktyviai šalyje ir užsienyje koncertuojantis Vilniaus universiteto merginų choras „Virgo“ mini 45-ąsias įkūrimo metines ir spalio 18 d. 19.00 val. klasikinės ir chorinės muzikos gerbėjus kviečia į premjerą Šv. Jonų bažnyčioje. Pirmą kartą Lietuvoje skambės šiuolaikinio švedų kompozitoriaus Mårteno Janssono kūrinys „Missa popularis“ chorui ir styginių orkestrui.

„Tai nepaprastai įdomus, Lietuvoje niekada neskambėjęs, nors ir sudėtingas atlikti, tačiau klausytojo ausiai labai malonus kūrinys. Jį parengti mums buvo rimtas iššūkis“, – sako ilgametė choro „Virgo“ meno vadovė ir vyriausioji dirigentė Rasa Gelgotienė. Ji priduria, kad kūrinyje jaučiama pagarba tradicijai, bet kartu ir drąsus žvilgsnis į liaudies muziką ir kad kompozitorius, derindamas modernias raiškos priemones su švedų folkloro melodijomis, suteikė kūriniui šiltą, žemišką ir autentišką skambesį.

Merginų choras „Virgo“. Manto Bartaševičiaus nuotr.

Iškilmingame koncerte klausytojų lauks dar viena staigmena – nūdienos lietuvių kompozitoriaus Donato Zakaro specialiai chorui „Virgo“ sukurta kompozicija „Cantate Domino“. Renginyje taip pat pasirodys ir jubiliates sveikins moterų chorai „Veni gaudere“, „Dangė“ ir „Vaidilutės“. Prie jų prisijungs kitas Vilniaus universiteto kolektyvas ir ilgametis „Virgo“ scenos partneris – kamerinis orkestras, vadovaujamas Modesto Jankūno. Gražia tradicija tapo tai, kad kiekvienos tokios sukakties metu į dabartinių chorisčių gretas įsilieja buvusios kolektyvo narės ir kartu atlieka kelis mėgstamiausius, įvairiuose festivaliuose dažnai skambėjusius kūrinius.

„Apžvelgdamas choro nueitą kūrybinio tobulėjimo kelią, nejučia pastebi, kad nuveikta tikrai nemažai“, – sako R. Gelgotienė. 1980 m. įsteigtas Vilniaus universiteto choras „Virgo“, kurio gretose dainuoja apie 30 studenčių – vienas stipriausių šalyje. 2023 m. Nacionaliniame suaugusiųjų chorų konkurse „Virgo“ pelnė pirmąją vietą ir tapo geriausiu moterų choru Lietuvoje. Kolektyvas yra dalyvavęs daugybėje tarptautinių festivalių ir konkursų, iš kurių daugiau nei 25 kartus grįžo su aukštais apdovanojimais. Choras yra „Aukso paukštės“ laimėtojas ir daugkartinis Lietuvos chorų konkurso laureatas.

Merginų choras „Virgo“. Manto Bartaševičiaus nuotr.

Nuo 1981 m. kolektyvui vadovauja garsi šalies dirigentė Rasa Gelgotienė. Ambicingus sumanymus įgyvendinti jai padeda chormeisterės – chorvedės Indrė Pinkevičė bei Asta Balnionytė-Grajevskė ir pianistė Raminta Gocentienė. Kolektyvas koncertavo garsiausiose Europos salėse: Auditorium Stravinski Montrė (Šveicarija), Palau de la Musica Valensijoje (Ispanija), Šv. Cecilijos akademijoje Romoje (Italija), Olimpiniame centre Tokijuje (Japonija), Nezahualcóyotl salėje Meksike (Meksika), Šv. Mato bazilikoje Budapešte (Vengrija), Šv. Marijos Magdalietės bažnyčioje Paryžiuje (Prancūzija). Per choro gyvavimo metus aplankyta daugiau kaip 35 šalys, tarp jų ne tik beveik visos Europos valstybės, bet ir tolimosios kitų žemynų šalys: JAV, Kanada, Kuba, Meksika, Argentina, Urugvajus, Brazilija ir Japonija.

„Virgo“ akademinę chorinę tradiciją derina su drąsiomis, originaliomis ir moderniomis programomis. Choro repertuaras apima kūrinius nuo ankstyvojo renesanso iki vėlyvojo romantizmo, daug dėmesio skiriama lietuviškai muzikai ir šiuolaikiniams opusams. Kolektyvas dalyvauja įvairiuose televizijos projektuose ir avangardinio meno performansuose. Vilniaus universiteto ir Lietuvos vardą svetur garsinantis choras bendruose projektuose dainavo diriguojamas tokių pasaulinio garso maestro kaip seras Davidas Willcocksas ir seras Johnas Rutteris. Net dukart „Virgo“ giedojo popiežiui Jonui Pauliui II – pirmąjį kartą per jo vizitą Vilniuje, o antrąjį – Šv. Petro bazilikoje Romoje per mišias seniausių Europos universitetų chorų forume.

Koncerto bilietus galite įsigyti čia.

Dalinkis:
  • tweet

Žymės: koncertasRasa GelgotienėVU choras „Virgo“VU Kultūros centrasVU Šv. Jonų bažnyčia

Naujausi straipsniai

  • Tyrimas rodo, kad dirbtinis intelektas skubiosios medicinos specialistų nepakeistų

    2025-12-05 - Komentarų: 0
  • VU Filosofijos fakulteto tyrėja dr. I. Adomaitytė-Subačienė: „Socialinių paslaugų šeimoms stygius gali brangiai kainuoti“

    2025-12-05 - Komentarų: 0
  • Lietuvių ir prancūzų koncerte Sorbonoje – pagarbos ženklai M. K. Čiurlioniui

    2025-12-05 - Komentarų: 0

Susiję straipsniai

  • „Vilniaus miesto balti bromai“ – VU dainų ir šokių ansamblio 85 metų kulminacija

    2025-11-24 - Komentarų: 0
  • Studentų pergalė Maroke: VU Kinetinio teatro spektaklis pelnė geriausio pasirodymo apdovanojimą tarptautiniame festivalyje

    2025-11-18 - Komentarų: 0
  • Vilniaus universiteto alumnų dainų ir šokių ansamblis „Jievaras“ koncertavo Švedijoje

    2025-11-11 - Komentarų: 0

Komentarų nėra. Būk pirmas!

Komentuoti Atšaukti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Užpildykite žvaigždute (*) pažymėtus laukus.


*
*

CAPTCHA
Atkurti vaizdą

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Tinklalaidės

  • Žurnalas Spectrum

    • Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

      Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

    VU ekspertai padeda suprasti

    • Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

      Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

    Knygų lentyna

    • Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Praktinė bendrinės lietuvių kalbos gramatika“

      Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Praktinė bendrinės lietuvių kalbos gramatika“

    • Apie
    • Privatumo taisyklės
    Visos teisės saugomos. © 2025 Vilniaus universitetas. Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus sutikimą.
    Tel. (0 5) 268 7098, el. p. naujienos@cr.vu.lt