Gegužės 3 d. Vilniaus universiteto Senato salėje vyko tarptautinis seminaras „Bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Indonezijos aukštojo mokslo srityje plėtojimas“, skirtas diplomatinių santykių tarp Lietuvos ir Indonezijos 20-mečiui paminėti.
Seminaras buvo organizuotas bendra Indonezijos ambasados ir Lietuvos užsienio reikalų ministerijos iniciatyva. Jame, dalyvaujant didelei grupei mokslininkų iš Indonezijos universitetų, buvo aptariamas tolesnio šalių bendradarbiavimo švietimo ir mokslo srityse perspektyvos.
Seminaro dalyvius pasveikino Kopenhagoje reziduojantis Indonezijos ambasadorius Lietuvai J. E. Bomer Pasaribu. Jis išreiškė viltį, jog neseniai užmegzti akademiniai santykiai tarp Lietuvos ir Indonezijos aukštųjų mokyklų greit įgaus apčiuopiamus pavidalus. Lietuvos švietimo ir mokslo viceministras dr. Rimantas Vaitkus pristatė svečiams Lietuvos aukštojo mokslo sistemą ir jau pasirašytų tarpvalstybinių sutarčių su Azijos šalimis spektrą. L. e. p. VU rektorius prof. Jūras Banys papasakojo apie VU istoriją ir struktūrą, mokslo, studijų bei tarptautinių ryšių plėtojimą. Lietuvos edukologijos universiteto rektorius prof. Algirdas Gaižutis savo pranešime apžvelgė Indonezijos kultūros reikšmę tarp religinio ir civilizacijų dialogo kontekste, ir pasidžiaugė, kad Edukologijos universitetas jau yra pasirašęs sutartį su Indonezijos universitetu.
Indonezijos švietimo ir kultūros ministerijos atstovas, kultūros atašė Berline prof. Agus Rubiyanto seminaro dalyvius supažindino su Indonezijos aukštojo mokslo sistema, universitetu tinklu, pateikdamas pavyzdžius kaip glaudžiai bendradarbiauja Vokietijos ir Indonezijos universitetai studijų ir mokslo tyrimų srityse. Indonezijos Nusa Cendana universiteto mokslo ir plėtros skyriaus vadovė prof. Mintje Ratoe Oedjoe papasakojo apie šio seniausio Indonezijos universiteto pasiekimus ir pristatė galimo bendradarbiavimo su Lietuvos universitetais formas.
Seminarą užbaigdamas ir diskusijas apibendrindamas, seminaro vadovas VU Orientalistikos centro direktorius prof. Audrius Beinorius papasakojo apie centre vykdomas Azijos studijų programas ir tyrimus, apie planus ateityje integruoti ir Pietryčių Azijos regiono studijas Vilniaus universitete.
Dalyviai vieningai konstatavo, jog bendradarbiavimas yra efektyvus ne tik turint pasirašytas tarpvalstybines ir tarpuniversitetines sutartis, bet ypač tada, kai užmezgami glaudūs ryšiai su fakultetais, centrais ir katedromis.
Komentarų nėra. Būk pirmas!