Birželio 4 d. Vilniaus universitete su l. e. p. rektoriumi prof. Jūru Baniu ir akademinių reikalų prorektoriumi dr. Kęstučiu Dubniku susitiko JAV korporacijos „General Electric“ (GE) ir japonų kompanijos „Hitachi“ atstovai Ziemowitas Iwanskis, Takao Kurihara, Noritaka Murayama, Andrius Geležauskas, Visagino atominės elektrinės (VAE) vadovas Rimantas Vaitkus, VAE branduolinės saugos skyriaus viršininkas Linas Koraliovas, Fizinių ir technologijos mokslų centro atstovas Laurynas Juodis. Svečiai aptarė galimą bendradarbiavimą tarp VU, Lenkijos, Latvijos bei Estijos universitetų, įtraukiant ir GE bei „Hitachi“ kompanijas.
Kooperacija tarp regiono universitetų
GE regioninis vadovas Z. Iwanskis pasakojo, kad su Lietuva dirba nuo 2005 m., o nuo 2011 m. nusprendė susitelkti ties branduoliniais projektais Lenkijoje bei Baltijos regione. „Turime idėją plėtoti artimą regioninį bendradarbiavimą tarp pagrindinių Lenkijos ir Baltijos šalių technologijos universitetų“, – kalbėjo Z. Iwanskis. Jis užsiminė, kad Lenkijos Swierko nacionalinis branduolinių tyrimų centras taip pat norėtų prisijungti, dirbti su europiniais projektais, suteikti partneriams galimybę naudotis centro įranga.
Taigi galima įžvelgti du aspektus: bendradarbiavimą tarp universitetų, specialistų rengimą ir mokslinę dalį – projektus, eksperimentus, mokslinius tyrimus. Pastaruosius finansuos Europos Sąjunga. J. Banio manymu, toks bendradarbiavimas apimtų ne tik fiziką, bet ir inžineriją, ekonomiką, vadybą, psichologiją. Studentai galėtų išvykti stažuotis į žymiausias pasaulio kompanijas.
Detaliau aptarti situaciją ir parengti memorandumą planuojama liepos pirmoje pusėje per susitikimą, kuriame dalyvautų visų suinteresuotų mokslo įstaigų, „Hitachi“ ir GE atstovai. Z. Iwanskio atstovaujamas GE ir Takao Kuriharos atstovaujamas „Hitachi“ taps projekto pramoniniais partneriais.
Supažindino su VU mokslo centrais
„Neseniai atidarytas Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras, arba kitaip – biblioteka, kainavusi apie 30 mln. eurų. Naudodamiesi Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšomis, pradėjome kitą didelį projektą – Nacionalinį fizinių ir technologijos mokslų centrą, kuris kainuos apie 38 mln. eurų, dar beveik tiek pat skirta įrangai. Kadangi kontraktas jau pasirašytas, darbus planuojama pradėti šį mėnesį. Į šį 25 tūkst. kv. metrų pastatą bus perkelta dalis Fizikos ir Chemijos fakultetų, kiti padaliniai. Greta jo iškils Jungtinio gyvybės mokslų centro pastatai. Šalia jų turėtų atsirasti dar vienas statinys – vadinamasis Inkubatorius, kuriame veiks ir amerikiečių bendrovės „Thermo Fisher“ tyrimų laboratorija. Tai bus jungiamoji grandis tarp mokslo, tyrimų ir verslo“, – tokius Vilniaus universiteto planus pristatė svečiams prof. J. Banys.
Po susitikimo rektorate svečiai aplankė VU biblioteką, apžiūrėjo senųjų rūmų ansamblį.
Komentarų nėra. Būk pirmas!