Šiandien, Vilniaus universiteto centriniuose rūmuose rinkosi gausus būrys ekonomistų iš Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos, Ispanijos, Danijos, JAV. Čia vyksta VU Ekonomikos fakulteto kartu su Vroclavo Ekonomikos universitetu ir Nacionaliniu Taraso Ševčenkos universitetu Kijeve organizuota tarptautinė konferencija „Economic Transformations and Business Prospects” („Ekonominės transformacijos ir verslo perspektyvos”).
Susirinkusius konferencijos dalyvius sveikino ir l. e. p. VU rektorius prof. habil. dr. Jūras Banys. Jis džiaugėsi, kad konferencija surengta svarbioje vietoje – kitą savaitę toje pačioje salėje susirinks Rytų ir Vakarų šalių atstovai diskutuoti apie mokslą ir švietimą. Rektorius turėjo ir puikią progą padėkoti Vroclavo Ekonomikos universitetui už ilgametį vaisingą bendradarbiavimą – jau ne vienus metus yra pasirašyta bendradarbiavimo sutartis: vyksta studentų mainai, dėstytojų bendravimas.
Konferencijos dalyvius prof. Jūras Banys pakvietė susipažinti ne tik su senaisiais universiteto rūmais, bet ir naująja biblioteka, Mokslinės komunikacijos ir informacijos centru Saulėtekyje. „Taip pat kviečiu jus visus sugrįžti po poros metų, kai bus pastatyti ir atidaryti du dideli ir svarbūs centrai: Jungtinis gyvybės mokslų centras bei fizinių-technologijos mokslų centras. Per šiuos dvejus metus universitetas labai smarkiai pasikeis. O kol kas šiandien linkiu trijų svarbių dalykų: gerų diskusijų ir pranešimų, antra – pabendraukite su senais draugais ir suraskite naujų bei trečia – tegul lydi jus kultūriniai atradimai”, – sakė prof. Jūras Banys.
Jo sveikinimą papildė VU Ekonomikos fakulteto dekanas prof.dr. Jonas Martinavičius prabilęs keliomis skirtingomis kalbomis ir pasidžiaugęs, kad visi keliai veda į Vilnių. Jau po pagrindinio plenarinio posėdžio dekanas pasidžiaugė, kad pranešimai sukėlė nemažai susidomėjimo ir diskusijų: „Labai smagu, kai konferencijos dalyviai nesibodi diskutuoti ir bendrauti. Tai įrodo konferencijos reikalingumą ir aktualumą. Galime pasidžiaugti, kad viskas taip gerai pavyko”.
Plenariniame posėdyje pranešimus pristatė trys konferencijos lyderiai: Vroclavo ekonomikos universiteto prof. Boguslawas Fiedoras „The economic crisis versus the crisis of economics as a science” („Ekonomikos krizė vs. Ekonomikos kaip mokslo krizė”), Purdue universiteto prof. Aldas Kriaučiūnas „Institutions and enconomic growth: the impact of language and religion on business and investment” („Institucijų ir ekonomikos augimas: kalbos ir religijos poveikis verslui ir investicijoms”), Pietų Danijos universiteto prof. Gustavas N.Kristensenas „The financial crisis in Denmark. Who was responsible and who benefited from it?” („Finansų krizė Danijoje. Kas atsakingas ir kas turėjo naudos iš to?”).
Po pietų konferencijos dalyviai susirinko tęsti diskusijų keturiose skirtingose sekcijose.
Komentarų nėra. Būk pirmas!