Gegužės 25 d. įvyko įvadinė H2020 projekto „A4L_ACTIONS“ konferencija, kurioje dalyvavo strateginės partnerystės aljanso „Alliance4Life“ nariai. Atsižvelgiant į pandeminę situaciją, konferencija vyko nuotoliniu būdu. Konferencijos plenarinėje sesijoje dalyvavo ne tik 200 žmonių iš visų 11 projekto šalių, bet ir apie 80 svečių, kurie nėra oficialūs „Alliance4Life“ nariai, tačiau prisijungė semtis įkvėpimo iš šio sėkmingo tarptautinio projekto.
Aljansas artimiausius trejus metus intensyviai dirbs siekdamas pašalinti Europos mokslinių tyrimų ir inovacijų atotrūkio priežastis gyvybės mokslų srityje, pagerinti institucinę projektų valdymo kultūrą ir įkvėpti mokslinių tyrimų politikos reformas Vidurio ir Rytų Europos (EU13) valstybėse.
Projekto metu taip pat bus siekiama pagerinti mokslininkų karjeros galimybes ir sukurti palankią aplinką, kuri pritrauktų talentus iš viso pasaulio. Daug dėmesio bus skiriama socialiniam tyrimų aktualumui ir jų inovaciniam potencialui.
Projekto Mokslo komitete dalyvaujanti Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedros profesorė Janina Tutkuvienė džiaugiasi projekto atveriamomis bendradarbiavimo galimybėmis.
„Aljansą įsteigusios šalys ne tik jungia gyvybės mokslų srities mokslinių tyrimų kompetencijas, atveria infrastruktūrą, derina mokslo ir verslo bendradarbiavimo veiklas, bet ir užtikrina tyrėjų mobilumo, bendrų mokslinių tyrimų vykdymo galimybes ir formuoja bendrą mokslo komunikaciją. Būtent galimybė kurti tarptautinius mokslo tinklus bendriems projektams ir keistis gerąja patirtimi yra labai svarbi aljanso dalis“, – pabrėžė prof. J. Tutkuvienė.
2019 m. spalį Vilniuje įsteigtas „Alliance4Life“ jungia lyderiaujančias Vidurio ir Rytų Europos mokslinių tyrimų institucijas ir universitetus, veikiančius gyvybės mokslų srityje. Aljansas prisideda prie mokslo politikos ir formuoja mokslo prioritetus nacionaliniu ir ES lygmenimis, teikdamas siūlymus, kaip padidinti Vidurio ir Rytų Europos šalių sėkmingą dalyvavimą programoje „Europos Horizontas“.
Bendra šalių misija yra skatinti ir stiprinti mokslinių tyrimų kokybę Europoje ir teigiamą jų poveikį visuomenei, žmonių sveikatai ir gyvenimo kokybei. Aljansas jungia pažangias gyvybės mokslo institucijas iš Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Čekijos, Slovėnijos, Kroatijos, Slovakijos ir Vengrijos. Į naujojo projekto veiklas papildomai įsitraukia Bulgarijos ir Rumunijos mokslo ir studijų institucijos.
Komentarų nėra. Būk pirmas!