Jau ketvirtą kartą Valensijos regiono mieste Sagunte, Ispanijoje, vyko „Academia Saguntina“ akademinė vasaros stovykla, skirta antikinės dramaturgijos recepcijos klausimui. Joje dalyvavo ir dvi Lietuvos atstovės: VU Filologijos fakulteto klasikinės filologijos ketvirto kurso studentės Emilija Ignatavičiūtė bei Gražina Kelmelytė. Emilija laisvu nuo paskaitų metu užsiima teatrine veikla – vadovauja Filologijos fakultete veikiančiai Klasikų teatro trupei.
„Tiesą sakant, buvo kiek keista atsidurti scenoje. Vilniaus universitete man dažniau tenka režisuoti klasikų spektaklius, nei pačiai juose vaidinti. Antra vertus, buvo labai įdomu sudalyvauti tokioje akademijoje, ne vien pamatyti, kaip prie antikinių tekstų „prieina“ užsienio kolegos, tačiau ir pralėsti teorinių žinių bagažą, geriau susipažinti su senovės Romos pasauliu“, – pasakojo Emilija.
24 Europos Sąjungos šalių klasikinių kalbų ir antikos kultūros mokytojus, dėstytojus ir tyrinėtojus vienijanti asociacija „Euroclassica“ kasmet rengia stovyklą „Academia Saguntina“, kurioje siekia puoselėti bendrą Europos kultūros paveldą ir antikinę kultūrą. Šiemet ši stovykla, sutraukusi 22 dalyvius iš Lietuvos ir Ispanijos, sulaukė ispanų spaudos dėmesio: pasirodė keli straipsniai.
Akademija vyko antikos kultūros centre Domus Baebia. Jame kasdien buvo rengiamos mokslinės ir edukacinės paskaitos, kūrybinės dirbtuvės, skirtos analizuoti romėnų papročius, kasdienos gyvenimą, kulinarinį palikimą, kosmetikos ir aprangos klausimus, šeimos vaidmenis. Dalyviai visą savaitę vakarais repetavo ir šeštadienį vakare antikiniame Sagunto teatre pristatė premjerą – Aischilo „Choėforų“, Aristofano „Moterų tautos susirinkime“ ištraukas ir choreografinį etiudą. Lietuviškos Elektros vaidmenį atliko E. Ignatavičiūtė.
Filologijos fakulteto Klasikinės filologijos katedros vedėja doc. Audronė Kučinskienė džiaugiasi, kad Lietuva jau nebe pirmi metai išsiunčia gabiausius studentus ir moksleivius į šias „Euroclassicos“ akademijas. „Antika yra klasika, ir visi laikotarpiai mokosi būtent iš jos. Antika tampa pagrindiniu klasikinė filologijos studijų objektu. Tad džiaugiamės galėdami savo atstovus siųsti patobulinti ne vien tik lotynų ir graikų kalbų žinių, bet ir antikinės literatūros, teatro, antikos kultūros, meno, istorijos“, – sakė docentė. Pasak jos, šios akademijos parodo, kad mes, lietuvių tautos atstovai, savo žiniomis ir išmanymu galime drąsiai ir patogiai jaustis greta kitų Europos tautų.
„Academia Saguntina“ nėra vienintelė „Euroclassicos“ akademija. Kasmet organizuojamos tarptautinės moksleivių, studentų ir mokslininkų vasaros akademijos „Academia Homerica“ Graikijos Chijo saloje, „Academia Latina“ Romoje, „Academia Ragusina“ Kroatijoje, Dubrovnike.
Komentarų nėra. Būk pirmas!