Nuo rugsėjo 1 d. Vilniaus universitete pradėjo veikti Akademinio konsultavimo sektorius (AKS). Jis atsirado vykdant VU Studijų direkcijos struktūros pertvarką, kaip viena iš naujo Akademinių paslaugų ir paramos studentams organizavimo skyriaus dalių.
Vykdomos pertvarkos tikslas – gerinti teikiamų paslaugų kokybę esamiems ir būsimiems studentams. AKS akiratyje bus trys veiklos kryptys – akademinis konsultavimas, bendradarbiavimas su mokyklomis, gabių vaikų ugdymas. Šio sektoriaus misija – skatinti visuomenę siekti aukštojo mokslo ir padėti rasti artimą sau profesinę sritį.
Kaip pabrėžiama Akademinio konsultavimo sektoriaus veiklos koncepcijoje, sektoriuje dirbs kvalifikuotų žmonių grupė, teikianti profesinio konsultavimo paslaugas potencialiems ir esamiems Vilniaus universiteto studentams bei klausytojams ir kurianti inovatyvius sprendimus aukštajam mokslui visuomenėje populiarinti, potencialui pritraukti ir išlaikyti. Pasak vyriausiosios specialistės Eglės Saikauskienės, dirbančios AKS, sektoriaus uždavinys yra padėti apsispręsti tiems abiturientams, kurie nori stoti į VU, bet nežino, kokią studijų programą pasirinkti. Be to, pagalbos galės sulaukti ir jau studijuojantys asmenys. „Bandysime padėti tiems, kurie jau studijuoja universitete, bet nėra patenkinti savo studijomis. Tarkime, studentas nori pereiti į kitą studijų programą arba pakeisti studijų formą – šiais klausimais irgi galėsime konsultuoti”, – teigia E. Saikauskienė. Ji pabrėžia, kad AKS devizas – „Tu gali, nes tavo galimybės neribotos”. AKS tikslas – padėti esamiems ir būsimiems studentams patiems atrasti tą sritį, kurioje jie galėtų save realizuoti. „Mes veiksime tik kaip kelrodis, galėsime pateikti tam tikras gaires, lengvinančias pasirinkimą. Paaiškinsime, kad profesiją reikia rinktis ne pagal tai, kur stoja draugai. Mes turime padėti suprasti žmogui, ko jis nori, ir atsižvelgiant į tai paaiškinti, kokias galimybes suteikia universitetas”, – pabrėžia E. Saikauskienė.
Dėmesio centre – darbas su mokyklomis
Kita veiklos sritis, kuriai bus skiriamas ypatingas Akademinio konsultavimo sektoriaus darbuotojų dėmesys, – mokyklų kuravimas. E. Saikauskienės teigimu, pirmiausia bus stiprinami ryšiai su 13 gimnazijų, su kuriomis VU yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartis. „Stengsimės vykti į šias mokyklas ir plačiau pristatyti ten mūsų universitetą, teikti išsamesnę informaciją apie priėmimą į jį”, – žada E. Saikauskienė. Be to, šių gimnazijų mokiniams, atvykusiems aplankyti universiteto, numatoma sudaryti daugiau galimybių pažinti jį iš vidaus. „Stengsimės, kad mokiniai iš arčiau galėtų susipažinti su studijomis universitete: pamatytų, kaip ir kur vyksta paskaitos, kokia papildoma veikla užsiima universiteto studentai, kokie darbai jų laukia baigus tam tikras studijas – ir visa tai tam, kad pažintų praktinę studijų naudą ir galimybes”, – sako E. Saikauskienė. Ji yra įsitikinusi, kad tai irgi gali padėti jiems apsispręsti ir pasirinkti norimas studijas. Nors pagrindinis Akademinio konsultavimo sektoriaus dėmesys sutelktas į bendradarbiavimą su gimnazijomis partnerėmis, į AKS gali kreiptis bet kurios Lietuvos mokyklos mokiniai. „Mes norime, kad net tolimiausiuose Lietuvos kampeliuose gyvenantys gabūs mokiniai galėtų gauti visą reikiamą informaciją apie galimybes pasirinkti studijas ir stoti į Vilniaus universitetą”, – teigia E. Saikauskienė. Pasak jos, sektoriaus darbuotojai konsultuos interesantus ne tik tiesiogiai, bet ir telefonu bei internetu.
Akademinio konsultavimo idėja – ne nauja
Dar viena jau minėta AKS veiklos sritis – gabių vaikų ugdymas. Numatoma kurti inovatyvius projektus, kurie skatintų mokinius domėtis mokslu ir gal net nuo jaunų dienų tobulinti žinias dominančioje mokslo srityje. Pasak E. Saikauskienės, tai bus darbas su įvairaus amžiaus vaikais – nuo pirmų klasių mokinių iki abiturientų. Akademinio konsultavimo idėja universitetuose nėra nauja. Toks konsultavimas ypač vertinamas ir paplitęs senosiose Europos šalyse. Jo kokybe rūpinasi FEDORA („Forum Europeaen de I‘Orientation Academique/European Forum for Student Guidance”) – tarptautinė organizacija, vienijanti profesionalus, dirbančius studentų informavimo, orientavimo ir konsultavimo srityse Europos aukštojo mokslo institucijose, vietinėse ir tarptautinėse organizacijose, bei darbdavius. Be to, Lietuvoje Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva diegiama profesinio informavimo ir konsultavimo paslaugų teikimo sistema. E. Saikauskienė pažymi, kad Vilniaus universiteto AKS buvo įkurtas atsižvelgiant į ateities perspektyvas ir užsienio aukštųjų mokyklų praktiką. „Mes norime būti keliu, jungiančiu mokyklas ir universitetą, grandimi, padedančia mokiniams ir norintiems studijuoti suaugusiems pasiekti aukštąjį mokslą”, – pabrėžia ji.
Komentarų nėra. Būk pirmas!