Studijos Vilniaus universitete domina ne tik Lietuvos abiturientus, bet ir studentus iš užsienio. Apie tai byloja užsieniečių, šiandien besimokančių VU, skaičius – jų yra daugiau nei pusė tūkstančio. Tarp užsieniečių, atvykusių į Vilniaus universitetą dalinių studijų, yra ir įstojusių į VU nuolatinėms studijoms ir siekiančių mūsų universiteto diplomo. Šiemet Vilniaus universitete pirmą kartą vyko Ambasadorių diena – įgaliotieji užsienio šalių atstovai susitiko su savo šalių piliečiais, studijuojančiais VU.
Šiuo metu daugiausia studentų užsieniečių į Vilniaus universitetą yra atvykę iš kaimyninės Lenkijos, taip pat nemažai studentų atvažiavo iš Italijos, Vokietijos, Prancūzijos ir Rusijos. Studijas VU yra pasirinkę studentai ir iš tokių mums egzotiškų kraštų kaip Butanas, Sirija, Eritrėja, Kambodža, Etiopija, Vietnamas, Nepalas, Uganda.
Vilniaus universiteto rektorius akad. Benediktas Juodka sveikindamas susirinkusiuosius pažymėjo, kad tarptautiniuose universitetų reitinguose tarp svarbiausių kriterijų visada galima aptikti aukštųjų mokyklų internacionalizacijos rodiklį. Nors šiemet VU tarptautiniame reitingavimo agentūros QS reitinge pakilo į geriausių pasaulio universitetų 550-uką, užnugaryje palikęs kitą Baltijos šalių atstovą – Tartu universitetą, jo internacionalizacijos rodiklis nėra įspūdingas. B. Juodka išreiškė viltį, kad aktyvesnis Vilniaus universiteto ir kitų pasaulio universitetų bendradarbiavimas padės šį rodiklį pagerinti.
Tarptautinių reikalų prorektorius doc. dr. Rimantas Vaitkus pristatė ambasadoriams ir studentams užsieniečiams Vilniaus universitetą, jo vietą Lietuvos aukštojo mokslo sistemoje. Prorektorius pabrėžė, kad VU didžiuojasi ne tik tuo, jog į jį atvyksta studentai iš kitų šalių, bet ir tuo, jog nemažai Vilniaus universiteto studentų, aktyviai naudodamiesi akademinių mainų galimybėmis (daugiausia – pagal ERASMUS programą), vyksta dalinių studijų į įvairių pasaulio šalių universitetus.
Diplomatinių misijų atstovai gerai įvertino VU iniciatyvą surengti Ambasadorių dieną. „Tai puiki galimybė mums, ambasadoriams, susipažinti su mūsų šalių studentais, studijuojančiais Vilniaus universitete“, – kalbėjo Kanados laikinasis reikalų patikėtinis Kevinas Hamiltonas. Šiuo metu VU studijuoja keturi studentai kanadiečiai. K. Hamiltono manymu, tai nėra mažai, žinant, kad jo atstovaujama valstybė geografiškai yra toli nuo Lietuvos ir priklauso „kitai kalbinei zonai“.
Kalbos aspektą, kaip tam tikrą barjerą aktyvesnių akademinių mainų kelyje, pažymėjo ir Čekijos Respublikos ambasadorius Radeckas Pechas. Jo duomenimis, šiuo metu Vilniaus universitete studijuoja ne daugiau kaip penki studentai iš Čekijos. „Mūsų studentai važiuoja į jūsų šalį pasinaudodami europinėmis akademinių mainų programomis. Jie atvažiuoja čia trumpam studijų laikotarpiui ir nespėja pramokti lietuvių kalbos“, – sakė R. Pechas.
Nyderlandų Karalystės ambasadorius Joepas Wijnandsas optimistiškai kalbėjo apie Lietuvos ir Nyderlandų universitetų bendradarbiavimą studentų mainų srityje. Pasak jo, Nyderlandų universitetai labai domisi sąveika su kitų šalių universitetais. „Mus ypač domina naujų Europos Sąjungos narių aukštosios mokyklos. Bendradarbiavimas yra labai svarbus – jeigu mes norime būti tikra vieninga Europa, mums reikia labiau pažinti vieniems kitus. Bendradarbiavimas universitetų lygiu yra puiki galimybė įgyvendinti šį siekį“, – pažymėjo J. Wijnandas. Jis taip pat gerai įvertino Ambasadorių dienos iniciatyvą. „Puiku, kad Vilniaus universitetas organizavo tokį susitikimą. Tai rodo VU pastangas internacionalizacijos kelyje“, – sakė J. Wijnandas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!