Šiuo metu vienas aktualiausių klausimų abiturientams – universiteto ir studijų programos pasirinkimas. Kuri sritis, kokios studijos padėtų įgyvendinti karjeros tikslus? Kokios kompetencijos svarbios siekiant adaptuotis greitai besikeičiančioje aplinkoje? Viena iš dabar garsiai aptarinėjamų sričių – technologijos. Planuojantys siekti karjeros tiksliųjų mokslų srityje greičiausiai ne kartą yra pagalvoję ir apie savo svajonių darbą aukštųjų technologijų startuoliuose ir pažengusiose įmonėse, kurių kuriamos inovacijos lems daugelio mūsų ateitį. Kaip teisingai pasirinkti, kad pavyktų lengviau įgyvendinti savo svajonę?
Aukštųjų technologijų įmonės UAB „Altechna“ vadovas Antanas Laurutis (28 m.) sutiko pasidalyti savo patirtimi ir padrąsinti dabartinius abiturientus strategiškai pasirinkti studijų programą: „Didžiajai daliai dvyliktokų nėra lengva apsispręsti, kuo jie „nori būti užaugę“. Nesunku įsivardyti studijų kryptį, kuri tave domina, ypač kai svajoji būti menininku, orlaivio pilotu ar mokslininku, bet dažnam vis dėlto būna nelengva išsirinkti konkrečią sritį. Prisimenu, kad pats rinkausi studijas, kurios buvo vienos iš saugesnių, nes suteikė universalumo ir atvėrė duris tolesniems pasirinkimams: jos leido man perprasti technologijas ir suprasti verslo pasaulį.“
Studijos pateisino lūkesčius
Antano vadovaujama įmonė tiekia aukščiausios kokybės ir precizikos reikalaujančius kompleksinius lazerinės optikos ir jos priedų sprendimus pasaulyje lyderiaujantiems ultrasparčiųjų lazerių gamintojams, mokslinio ir pramoninio sektoriaus klientams.
Čia dirba kompetentingų specialistų komanda, sukaupusi geriausią pardavimų, optikos ir optinių dangų projektavimo, tiekimo grandinės optimizavimo ir lazerinės optikos kokybės užtikrinimo patirtį. Įmonės tiekiami komponentai ir siūlomi sprendimai vėliau virsta lazeriais ir fotonikos prietaisais, skirtais medicinai, moksliniams tyrimams, gynybos ir aviacijos pramonei.
„Rinkdamasis studijas kėliau sau klausimus: kas mane domina ir kas man sekasi? Tvirtai žinojau, kad savo veiklą noriu sieti su mokslu arba verslu, o geriausia, jei tai būtų susiję, – apie savo pasirinkimą pasakoja A. Laurutis. – Pirmu numeriu rinkausi moderniųjų technologijų fizikos ir vadybos (MTFV) studijas VU Fizikos fakultete, nes jos jungė mane dominančias sritis ir turėjo itin patrauklų, „modernų“ pavadinimą. Nuo šių metų MTFV studijų programa yra vykdoma kartu su VU Verslo mokykla. Dabar, praėjus 10 metų nuo įstojimo, manau, kad MTFV yra universaliausia programa iš siūlomų VU ir viena kompleksiškiausių visoje Lietuvoje.“
Keitė pozicijas penkis kartus, kol tapo vadovu
„Altechnos“ vadovas sako, kad aukštųjų technologijų sektoriuje galimybių visada yra. „Būdamas III kurse, Fizikos fakultete pamačiau skelbimą, kuriame buvo rašoma, kad lazerinių technologijų įmonė ieško fiziko-vadybininko. Atrodė, jog tai puiki pozicija, atitinkanti mano studijuojamą specialybę“, – prisiminimais dalijasi A. Laurutis. Tada pravėręs įmonės, kuriai pats dabar vadovauja, duris, Antanas net neįsivaizdavo, kad būtent čia jo laukia puiki ateitis. „Nuėjęs į darbo pokalbį gavau porą užduočių, susijusių su produktais ir verslo plano parengimu. Studijų metu įgytos žinios padėjo sėkmingai atlikti pateiktas užduotis ir gauti darbą „Altechnoje“. Nuo pačios pirmos darbo dienos stengiausi kuo daugiau išmokti, nueiti vadinamąją extra mile. Per septynerius metus pakeičiau penkias pozicijas pardavimų skyriuje, kol galiausiai tapau įmonės vadovu.“
Antanas pabrėžia, kad šios programos studentai rinkoje yra itin reikalingi: „Lazerinių technologijų sektorius Lietuvoje auga ir darbuotojų paklausa yra itin didelė. Šios studijos suteikia stiprų pagrindą judėti ir į kitas sritis. Kurso draugų galėčiau sutikti bankuose, finansų konsultavimo, renginių organizavimo, informacinių technologijų, investavimo įmonėse ar garsiausiuose pasaulio mokslo centruose ir universitetuose. Dauguma jų eina vadovaujančias pareigas arba yra savo srities lyderiai. Vien mūsų įmonėje turime 15 MTFV absolventų, iš kurių 3 yra C lygio vadovai.“ Jie neapsiriboja bakalauro studijomis ir gilina žinias fizikos magistrantūroje arba verslo vadybos (pvz., MBA ar EMBA) ekonomikos programose.
Karjerą siūlo pradėti planuoti jau universitete
„Studentams „Altechnoje“ siūlome praktikos ar darbo galimybes, suteikiame sąlygas darbą derinti su studijomis – tai studentams yra ypač aktualu. Ieškodami naujų komandos narių ypatingą dėmesį kreipiame į MTFV studentus bei absolventus, nes puikiai žinome, kokį išsilavinimą jie įgyja ir kokią žinių bazę atsineša“, – sako įmonės vadovas.
Įmonėje kiekvienas naujas darbuotojas turi mentorių – savo srities specialistą, iš kurio mokosi. Mentoriai kartu važiuoja į susitikimus su klientais, noriai dalijasi patirtimi, padeda naujokui augti ir tobulėti. „Altechnoje“ yra ir greitos karjeros galimybių, jei studentai atsiskleidžia kaip smalsūs, ambicingi, energingi – erdvės profesiniam tobulėjimui ir asmeniniam augimui tikrai netrūksta.
Į verslumą linkę MTFV programos studentai profesinę praktiką gali atlikti technologiškai pažangiose įmonėse, tokiose kaip „Altechna“, ir ją pristatyti (atsiskaityti) VU Verslo mokykloje kartu su verslo vadybos studentais, o baigiamajame darbe gilintis į fizikinius ir technologinius reiškinius, sudarančius pagrindą aukštųjų technologijų versle.
Komentarų: 1
2019-07-20 08:59
naujienos.vu.ltHere is an engaging broadside exchange into winning. naujienos.vu.lt
http://bit.ly/2NKkHSC