Po beveik dvejų metų įsigalios Darbo kodekso pakeitimas, numatantis, kad išeinant iš darbo bus galima gauti kompensaciją tik už trejų metų nepanaudotas atostogas. Tad kelerių metų kasmetines atostogas sukaupusiems darbuotojams vertėtų pamąstyti, kaip jas išnaudoti.
Dar 2012-aisiais Lietuvos Respublikos Seimas pritarė Darbo kodekso pakeitimams, pagal kuriuos nuo 2015 m. gruodžio 1 d. atleidžiant darbuotojus kompensacijos už nepanaudotas kasmetines atostogas bus išmokamos ne daugiau kaip už trejus metus.
Darbo kodekso pakeitimą komentuoja VU personalo direktorius dr. Rimantas Lukoševičius:
„Nutraukiant darbo sutartį iki 2015 m. gruodžio 1 d., kompensacijų už nepanaudotas atostogas atleidžiant darbuotojus tvarka nesikeičia, tai yra piniginė kompensacija bus išmokama už visas nepanaudotas kasmetines atostogas, kad ir kiek daug darbuotojas jų turėtų sukaupęs. Pavyzdžiui, jeigu darbuotojas, turintis teisę į minimalias kasmetines atostogas, turi 105 kalendorines dienas nepanaudotų atostogų ir iki 2015 m. gruodžio 1 d. nuspręstų išeiti iš darbo, jis gautų kompensaciją už visas nepanaudotas dienas. Bet jeigu nuspręstų išeiti iš darbo po 2015 m. gruodžio 1 d., jo kompensacija būtų tik 84 dienos – už trejų metų nepanaudotas atostogas.
Šioms naujovėms įgyvendinti numatytas pereinamasis laikotarpis, truksiantis dar beveik dvejus metus, todėl norėtume paraginti visus universiteto darbuotojus laiku susirūpinti ir susiplanuoti atostogas taip, kad besibaigiant 2015-iesiems nepanaudotų atostogų liktų ne daugiau kaip už trejus darbo metus. Šis klausimas ypač aktualus universiteto pedagogams ir mokslo darbuotojams, kurie dėl darbų specifikos kiekvienais metais nespėja išnaudoti visų 56 kalendorinių dienų ir yra sukaupę įvairių metų atostogų likučių.
Atostogų tikslas – pailsėti ir susigrąžinti darbingumą, todėl sukauptų atostogų likučių panaudojimas yra puiki proga tapti darbingesniems.“
Komentarų nėra. Būk pirmas!