Lietuvos Respublikos Seime ir Lietuvos edukologijos universitete dvi dienas vyko 10-oji tarptautinė Lietuvos kalbos pedagogų asociacijos konferencija „Kalbos mokyklose, kultūrose, valstybėse: kūrybiškumas, verslumas, socialinė įtrauktis“. Renginys subūrė Lietuvos ir užsienio valstybių kalbų mokymo specialistus, dirbančius įvairiose švietimo institucijose, projektų vadovus, švietimo ir kultūros politikos formuotojus, verslininkus. Dalyviai aptarė svarbius kalbų mokymo/si klausimus, susijusius su socialinės įtraukties, kūrybiškumo ir verslumo ugdymo stiprinimu švietimo įstaigose.
Konferencijoje dalyvavo apie 80 įvairių kalbų pedagogų iš Lietuvos ir užsienio, lektoriai, profesoriai, ekspertai iš JAV Rytų Mičigano universiteto, Norvegijos Bergeno universiteto, Vokietijos Heidelbergo universiteto, Japonijos Osakos universiteto, Kalbų pedagogų asociacijų federacijos garbės konsulas iš Australijos, edukacinės kompanijos „Pearson“ Baltijos ir Lenkijos regionų vadovai, Estijos, Latvijos kalbininkų asociacijų ir kalbų centrų vadovai, verslo atstovai.
Lietuvos ir užsienio pranešėjai pasidalijo patirtimi, įžvalgomis ir nuomonėmis, kaip skatinti daugiakalbystės plėtrą ir tarpkultūriškumo ugdymą, kaip tobulinti kalbų mokymo ir mokymosi procesą, jaunimo ir suaugusiųjų kūrybiškumą, verslumą, stiprinti socialinę įtrauktį.
Kalbų politikos klausimus pranešime „Kalbos dėmuo visų dalykų pamokose, arba Kas ir kodėl turi mokyti lietuvių kalbos“ aptarė Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė dr. Daiva Vaišnienė. Šiandien kalba yra būtinas mokslinės komunikacijos, naujų žinių kūrimo, sklaidos ir saugojimo dėmuo, todėl ji turi būti aiški, sklandi, tinkama šiuolaikinėms technologijoms ir komunikacijos terpėms. Pranešėja pagrįstai kėlė klausimus: ar tokius kalbinius įgūdžius suformuosime tik per lietuvių kalbos pamokas? Ar mokyklai pakanka dalykinės terminijos? Koks gali būti akademinės bendruomenės indėlis į kalbos plėtrą?
Konferenciją organizavo Lietuvos kalbų pedagogų asociacija, Lietuvos edukologijos universiteto Profesinių kompetencijų tobulinimo instituto Kalbų mokymo centras, Valstybės institucijų kalbų centras, Vilniaus kolegijos Užsienio kalbų centras. Vienas Lietuvos kalbų pedagogų asociacijos steigėjų yra VU Užsienio kalbų institutas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!