Įsivaizduokite – sėdate prie didžiausio Lietuvos instrumento valdymo pulto ir savo rankomis bei kojomis išbandote įvairiausius registrus, o gal net ir sugrojate kokį nors kūrinį? Skamba neįtikėtinai, bet šį šeštadienį, spalio 29 d.,18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje vyksiančioje vargonų demonstracijoje „Pažinkite instrumentų karalių“ visi norintieji galės tai padaryti.
Renginio metu klausytojai taip pat turės galimybę iš arti pamatyti, kaip kojomis groja vargonininkas, kaip jis mechaniškai trauko registrų traukes, kurios atidaro orui kelią į norimų vamzdžių eiles. Taip galima išgauti norimas spalvų ir garsų kombinacijas.
Beje, nuo pat savo atsiradimo senovės Graikijoje prieš daugiau kaip 2300 metų iki pat XVI a. vargonai neturėjo šios galimybės. Vargonai grodavo viena spalva – visais to klavišo vamzdžiais. Kartais net keliolika vamzdžių grodavo paspaudus klavišą do, re, mi ir t. t. Tik maždaug nuo 1500 m. meistrai patobulino instrumento galimybes, įvesdami atskirų registrų traukes.
Smalsūs muzikos mėgėjai vargonų demonstracijos metu galės iš anksto pasiruošti įvairiausių klausimų, į kuriuos atsakys vargonininkas Vidas Pinkevičius, surengęs per 60 demonstracijų įvairaus amžiaus vaikams ir suaugusiesiems visoje Lietuvoje.
Renginio dalyviai galės sužinoti daugybę vargonų įdomybių, rekordų, faktų iš tūkstantmetės vargonų istorijos, gyvai išgirsti daugybę įspūdingų registrų ir specialiai jiems skirtų muzikos kūrinių. Demonstracijos metu vaizdinga ir visiems suprantama kalba pristatoma didinga daugiau kaip 2000 metų vamzdinių vargonų istorija, aiškinamas jų veikimo principas, vargonai apžiūrimi užlipus į balkoną, kur nedaugeliui yra tekusi privilegija pabūti. Atraskite paslaptingą ir kerintį vargonų pasaulį!
Šis renginys yra unikalaus 20 koncertų-demonstracijų ciklo „Septyni vargonų muzikos šimtmečiai“ pirmoji dalis.
Komentarų nėra. Būk pirmas!