Birželio pradžioje Vilniaus mokytojų namų svetainėje vyko seminaras „Viešieji ryšiai atminties institucijų veikloje“, kurį organizavo Archyvarų asociacija. Šiuo renginiu paminėta birželio 9-ąją švenčiama Tarptautinė archyvų diena. Seminaro tema pasirinkta neatsitiktinai: iš visų atminties institucijų archyvai mažiausiai matomi, mažiausiai girdimi, mažiausiai pažįstami, nors savo veiklos svarba ir saugomo paveldo reikšmingumu nenusileidžia muziejams ar bibliotekoms.
Jau ne vienerius metus balandžio pabaigoje į renginių sūkurį įtraukia Nacionalinė bibliotekų savaitė, gražia tradicija tapo Muziejų naktimi pažymėti Tarptautinę muziejų dieną – šie renginiai kasmet sutraukia tūkstančius lankytojų. Tad kodėl archyvarai savo profesinę šventę mini siaurame kolegų ir bendraminčių rate? Apie būtinybę pasirodyti, tapti labiau matomiems, išlįsti iš kitų atminties institucijų šešėlio viešinant ir pristatant archyvų veiklos sritį ir saugomą valstybės dokumentinį paveldą visuomenei, kūrybiškų idėjų paiešką, moderniųjų technologijų teikiamas galimybes ir buvo daugiausia diskutuojama šiame renginyje.
Didžiulio susidomėjimo sulaukė visų be išimties pranešėjų skaityti pranešimai. Ir tai nebuvo vien mandagumo gestas kviestiniams svečiams – Vilniaus universiteto bibliotekos Komunikacijos ir informacijos skyriaus vedėjai Indrei Zalieskienei, skaičiusiai pranešimą „Vilniaus universiteto biblioteka: augame kartu su savo skaitytojais“, projekto „Bibliotekos pažangai“ viešųjų ryšių koordinatorei Agnietei Kurutytei, kalbėjusiai apie partnerystės ir viešumo svarbą, Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus direktoriaus pavaduotojai ryšiams su visuomene Dainai Kamarauskienei, skaičiusiai pranešimą „Viešieji ryšiai muziejų veikloje“, miestietiškos kultūros centro „Arnetų namas“ vadovui Vaidui Baniui, sutikusiam pasidalyti asmenine patirtimi ir įspūdžiu, kurį jis susidarė ieškodamas istorinės medžiagos įvairiuose archyvuose.
Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto docentė Vilija Gudonienė kalbėjo apie sėkmingų ryšių su visuomene prielaidas: organizacijos tapatybės, įvaizdžio ir reputacijos valdymą. Jos išsakyta geranoriška ir konstruktyvi kritika salėje sukėlė tikrą emocijų audrą. VU Komunikacijos fakulteto archyvistikos bakalauro studijų programos absolventės Giedrė Daugėlienė, Judita Strumilaitė ir Jūratė Mockutė pateikė jaunatvišką ir optimistišką viziją, kokiomis kryptimis ir kaip moderniųjų technologijų priemonėmis galėtų būti plėtojami archyvų ryšiai su visuomene per socialinę žiniasklaidą.
Seminarą vainikavęs Lietuvos centrinio valstybės archyvo Informacijos ir apskaitos skyriaus vedėjo pavaduotojos Džiugintos Stankevičienės pranešimas apie Lietuvos centrinio valstybės archyvo vykdomą edukacinę veiklą tik patvirtino tai, ką mes, archyvų sistemos darbuotojai, ir taip žinojome: gerosios patirties pavyzdžių, entuziazmo ir noro įgyvendinti naujas idėjas nestokoja ir archyvai, – tereikia tai tinkamai parodyti kitiems.
Archyvarų asociacija įkurta 2008 m., siekiant suburti draugėn tuos, kuriems rūpi Lietuvos nacionalinio dokumentų fondo išsaugojimas ir naudojimas: archyvarus, dokumentų vadybininkus, istorikus, kraštotyrininkus, kitus Lietuvos ir užsienio archyvų tyrinėtojus – ir ne tik juos. Archyvarų asociacijai priklauso 70 narių. Archyvarų asociacijos internetinis puslapis: www.archyvarai.org.
Komentarų nėra. Būk pirmas!