„EDLab“ projektas buvo atrinktas išbandyti „Europos laipsnio“ žymą. „EDLab“ sudarantis konsorciumas vienija 13 universitetų iš penkių šalių. Visos šios aukštosios mokyklos turi narystę Europos universitetų aljansuose bei buvo atrinktos bandomajam „European Degree“ ženklo projektui.
Atsižvelgiant į Europos universitetų strategiją ir 2022 m. balandžio 5 d. Tarybos rekomendaciją bei keturių Europos universitetų aljansų partnerių misijas, šiuo vienerių metų trukmės projektu siekiama toliau įgyvendinti Europos ir tarptautines jungtines studijų programas ir Europos laipsnio ženklą. Projekto biudžetas – 200 tūkst. eurų, o pagrindinis tikslas – toliau įgyvendinti Europos ir tarptautines jungtines studijų programas bei „European Degree“ laipsnį, ypatingai, bet neišskirtinai fokusuojantis ties keturiomis tikslinėmis šalimis, susiduriančioms su įvairaus pobūdžio kliūtimis: Prancūzija, Italija, Portugalija ir Ispanija.
„EDLab“ konsorciumą sudaro universitetai iš keturių tikslinių šalių, dalyvaujančių Arqus, ENLIGHT, EUTOPIA ir SEA-EU aljansuose, taip pat Gento universitetas (ENLIGHT). Todėl jame susitinka su iššūkiais susiduriančios bei pažangą juos spręsdamos jau padariusios įstaigos. Šis konsorciumas taip pat vienija likusius aljansų universitetus, ministerijas ir kokybės užtikrinimo agentūras, Europos ir pasaulio universitetų tinklus, studentų ir absolventų asociacijas kaip asocijuotus partnerius. Šio galingo aljanso nariai:
a) analizuoja EK pasiūlytų kriterijų, pagal kuriuos suteikiamas „European Degree“ ženklas, tinkamumą;
b) analizuoja esamas kliūtis, trukdančias jų veiklai, ypač, bet ne vien tik, kalbant apie Prancūziją, Italiją, Portugaliją ir Ispaniją;
c) analizuoja, kaip „European Degree“ ženklas ir jungtinės programos didina Europos aukštojo mokslo sistemos patrauklumą pasaulyje;
d) analizuoja „European Degree“ ženklo išdavimo procedūrą ir jo formatą, taip pat galimas kliūtis, kurias reikia pašalinti;
e) parengia išsamias ir patikimas rekomendacijas, pagrįstas išvadomis.
Konsorciumas paskelbs išsamias ataskaitas apie savo išvadas visose šiose srityse ir rekomendacijas visoms suinteresuotosioms šalims. „EDLab“ užtikrins aktyvią savo išvadų sklaidą, aktyvų dalyvavimą Europos ir pasaulio mastu net 24 šalyse per esamas bendras programas ir tinklus. Taip pat gausų suinteresuotųjų šalių dalyvavimą visose konsultacijose ir ypač glaudų bendradarbiavimą su kitais bandomaisiais projektais, patvirtintais pagal šį kvietimą, siekiant bendro ilgalaikių Europos aukštojo mokslo erdvės iššūkių sprendimo.
Atsižvelgiant į tai, kad konsorciumą sudaro 13 universitetų bei daug kvalifikuotų ir įtakingų asocijuotų partnerių, taip pat į didelę partnerių patirtį rengiant ir įgyvendinant įvairaus pobūdžio bendras programas ilguoju laikotarpiu (kai kurios iš jų buvo pradėtos įgyvendinti dar 1989 m.), tikimasi, kad pagal kriterijus bus patikrinta ne mažiau kaip 200 esamų bendrų programų, vykdomų įvairiose srityse, geografinėse vietovėse ir visuose trijuose EAME cikluose (EKS 6, 7 ir 8). Taip pat tikimasi surinkti pakankamai pavyzdžių nustatyti kriterijų tinkamumą, galimus nesusipratimus, spragas ar dubliavimąsi ir pateikti rekomendacijas dėl jų tobulinimo.
Komentarų nėra. Būk pirmas!