„Arqus“ aljansas kviečia universitetų narių bendruomenę teikti paraiškas dėl „Erasmus+“ mišrios intensyvios programos (angl. Blended Intensive Programme, BIP), kuri yra paremta iššūkiais grįsto mokymosi metodika. Ši daugiadisciplininė programa, skirta skirtingų studijų pakopų (bakalauro ir magistro) studentams, dėstytojams ir kitiems universitetų darbuotojams, bus pradėta vykdyti kovo pradžioje.
Programos dalyviai gilinsis į klimato kaitos priežastis ir pasekmes, nagrinės, kaip galime ir privalome sutelkę jėgas įveikti šiuos iššūkius ir sustiprinti atsparumą klimato pokyčiams.
Programos tikslas
Klimato kaita vis smarkiau trikdo ekosistemas, kelia grėsmę visuomenės gerovei ir daro neigiamą įtaką svarbiausiems gyvavimo ciklams, kurie yra būtini planetos tvarumui. Analizuodami šiltnamio efektą sukeliančių dujų poveikį visuotiniam atšilimui (arba, kaip JT generalinio sekretoriaus António Guterresas taikliai apibūdino, „pasaulinio virimo erai“), programos dalyviai aptars aktualiausias temas, kurios apims:
- Oro kokybę.
- Išteklių valdymą.
- Atsinaujinančiųjų išteklių energiją.
- Poveikį pakrantėms.
- Tinkamą ir netinkamą žemės naudojimą.
- „Išmaniuosius ir tvariuosius“ miestus.
- Teisinius ir švietimo iššūkius.
- Išmanųjį ūkininkavimą (siekiant visiškai panaikinti badą).
- Daugelį kitų svarbių aspektų.
Programos struktūra
Programa vykdoma hibridinio mokymosi principu – ją sudaro kas savaitę vykstančios nuotolinės paskaitos, iššūkiais grįstas komandinis tiriamasis projektas ir gyvas susitikimas Granados universitete. Pagrindiniai programos principai:
- Studentų mokslinių tyrimų projektai
- Dirbami grupėse studentai nagrinės konkrečias temas, rinks informaciją iš akademinių ir vietos institucijų ar verslo šaltinių.
- Mentorystė
- Vietos akademinės bendruomenės nariai konsultuos savo universitetų studentus.
- Vykdydami projektus studentai bendradarbiaus su specialistais iš kitų universitetų.
- Tarpusavio vertinimas ir diskusijos
- Atliktus darbus peržiūrės kitų universitetų studentai.
- Bendros temos bus aptariamos nuotoliniuose susitikimuose, kuriuose dalyvaus kviestiniai ekspertai ir studentai.
Programos tvarkaraštis (2025 m. kovas–birželis)
- Nuotolinės paskaitos: kovas–birželis (10 savaičių; 1–2 paskaitos per savaitę)
- Mokymasis bendradarbiaujant: kovas–birželis (viena–dvi komandos iš kiekvieno universiteto, vadovaujamos vieno(s) ar dviejų dėstytojų-mentorių)
- Gyvų susitikimų etapas: 2025 m. gegužės 5–9 d. (penkios kontaktinių susitikimų dienos)
- Studentų moderuojamas forumas (internetu): 2025 m. birželio 16 d. (preliminari data)
Dalyviai dirbs struktūrizuotais etapais, turės galimybę išbandyti tyrimų metodologijas mažesniu mastu ir, esant poreikiui, grįžti prie ankstesnių etapų. Toks bendradarbiavimo procesas padės pasirengti tolesnėms programos dalims.
Šia programa siekiama paskatinti studentus gilintis į klimato kaitos ir tvarumo temas, sudarant sąlygas plėsti deklaratyvias (faktines), procedūrines (susijusias su procesu) ir struktūrines (aukštesnio lygmens santykių ir organizavimo principų) žinias. Šis metodas taip pat skatina mokymąsi bendradarbiaujant.
Atrankos kriterijai:
- Motyvacinis laiškas (iki 500 žodžių), kuriame studentas(ė) turi paaiškinti, kodėl nori dalyvauti programoje ir kaip ji siejasi su jo(s) būsimais karjeros tikslais.
- Metinis svertinis pažymių vidurkis (angl. Annual Grade Point Average, GPA) ≥ 8,00.
Dalyvauti programoje ir atvykti į gyvą susitikimą Granadoje bus pakviesti šeši Vilniaus universiteto studentai. Atrinktiems dalyviams bus skirta po 1 200 Eur kelionės išlaidoms padengti.
Vilniaus universiteto studentus kviečiame iki vasario 1 d. Paraiškas siųskite el. paštu: arqus@vu.lt.
Iš Vilniaus universiteto bus atrinkti šeši studentai, kurie dalyvaus programoje ir dalyvaus tiesioginiame susitikime Granadoje. Atrinktiems studentams bus skirta po 1200 Eur kelionės išlaidoms padengti.
Komentarų nėra. Būk pirmas!