Birželio 20 d. Šv. Jonų bažnyčioje Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto bendruomenė iškilmingoje ceremonijoje įteikė diplomus fakulteto absolventams. Pasveikinti baigusiųjų susirinko ne tik jų artimieji ir akademikai, bet ir SEB banko, „PwC Lietuva“ ir „EY“ (Ernst and Young) įmonių atstovai, kadaise ir patys čia studijavę, o dabar sėkmingai atstovaujantys fakultetui kaip socialiniai partneriai ir ambasadoriai. Į absolventus kreipęsi finansų ir mokesčių sričių ekspertai negailėjo ir asmeninių patarimų, padėjusių jų karjeros kelyje, kurie aktualūs kiekvienam jaunam žmogui, norinčiam siekti savo svajonių karjeros ir realizuoti save.
Nebijokite bendrauti ir būti matomi
„PwC Lietuva“ Kapitalo rinkų ir apskaitos konsultacijų paslaugų grupės vadovas Jonas Balsys ne tik pasveikino absolventus, bet ir pasidalino savo karjeros kelio atradimais. Svarbiausia, pasak J. Balsio, nebijoti bendrauti, klausti ir kalbėti: bendravimas yra labai svarbus kiekvienam, kuris nori būti matomas, kuris nori išsiskirti. „PwC Lietuva“ atstovas paragino absolventus ieškoti būdų bendrauti su kitais, keistis ir dalintis naudinga informacija, idėjomis ir nepamiršti, kad visi yra žmonės – net ir esami ar būsimi absolventų vadovai, kurių nereikia bijoti: „Gyvenime darykite viską iš širdies, stenkitės ne tik padaryti tai, ką reikia, bet ir suprasti, kodėl tą reikia padaryti. Meskite sau iššūkius, drąsiai prašykite patarimų labiau patyrusių. Mėgaukitės tuo, ką darote. Galbūt ne visi jūsų atliekami darbai ir užduotys patiks, bet mėgaukitės procesu ir tuo, kur jis jus neša. Visada vertinkite ir gerbkite kitus žmones. Vertinkite kitų darbą ir laiką. Tai nereiškia, kad turite užsimerkti prieš prastą kokybę ir neteisybę. Gerbkite ir save, būkite objektyvūs ir kartu pasiruošę reikalauti daugiau tiek iš savęs, tiek iš kitų.“
Pažinkite save ir būkite sąmoningi
„EY“ mokesčių praktikos partneris Lietuvoje Irmantas Misiūnas savo sveikinimo kalboje studijas baigusiems magistrams pabrėžė, kad nors universitetas suteikia svarbių žinių ir pagrindą, bet savo karjerą ir tolesnius pasiekimus jau pats žmogus savarankiškai turi statytis ant to pagrindo. „Šviesi ateitis laukia to, kuris yra darbštus, kantrus ir kūrybingas. Taip pat to, kuris pasitiki savimi, pats yra vertas pasitikėjimo ir geba dirbti su kitais žmonėmis, – vardino mokesčių ekspertas ir šalia šių savybių labiausiai linkėjo kiekvienam būti autentišku žmogumi. – Labai svarbu pačiam būti susivokusiam savyje: kas aš, koks aš, apie ką aš. Tad visų pirma pažinkite save. Tuomet savyje atrasite daugiau stabilumo ir tvirtybės. Be to, niekada nepraraskite kantrybės ir nepasiduokite stresui.“
Diplomas – raktas, bet atverti duris reikės patiems
Net jei diplomų teikimas iš pirmo žvilgsnio ir gali pasirodyti simboliniu baigiamuoju tašku studijų kelyje, tačiau, kaip savo sveikinimo kalboje absolventams akcentavo „SEB Investicijų valdymo“ generalinis direktorius Tadas Peciukevičius, diplomo priėmimas – tai ilgos ir prasmingos kelionės pradžia: „Šiandien čia, tarp jūsų, yra būsimas Lietuvos banko vadovas, būsimas prezidentas, ministras. Skamba nerealiai? Skamba kaip neišvengiama realybė.“
SEB banko atstovas pabrėžė, kad diplomas pats savaime neužtikrina aukščiausio vadovo kėdės – absolventai patys yra atsakingi už savo karjerą, tačiau diplomas gali padėti. Kokias duris ir kiek plačiai atvers – priklauso nuo kiekvieno pastangų: „Diplomas visų pirma yra raktas, kuris atrakina visas duris. Tačiau tas duris atsiverti reikės jums patiems, o ar tai pavyks ir kiek jums pavyks, priklausys tik nuo jūsų pačių. Diplomas profesiniame kelyje yra labai svarbus, bet linkiu neužbaigti tuo, linkiu tobulėti visą gyvenimą, judėti pirmyn, nebijoti keistis ir augti, nelaukti, kol kažkas atneš dalykus, bet patiems drąsiai siekti savo svajonių.“
Nesiliaukite mokytis
Vienas iš esminių ir pasikartojančių svečių ir patyrusių profesionalų linkėjimų – neprarasti smalsumo. Net ir atsiėmus diplomus nesustoti mokytis ir nuolat augti savo profesiniame kelyje: užvertos vieno etapo durys atveria šimtą naujų už jų vedančių karjeros ir gyvenimo kelių. Kiekvienas gali rinktis sau artimiausią.
Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete birželio 20 d. diplomus atsiėmė net 310 bakalaurų ir 72 magistrai. Fakultetas visuomet laukia naujų ir sugrįžtančių buvusių studentų, kviečia toliau gilinti kompetencijas ir semtis patirties aukštesnio etapo studijose, prisijungti prie akademikų ir dėstytojų bendruomenės, kad būtų plėtojami bendri moksliniai tyrimai, partnerystės ir bendradarbiavimas, keliant Lietuvos ekonominės ir finansinės kultūros lygį Lietuvoje.
Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas siūlo ne tik modernias ir šalyje itin aukštai vertinamas ekonomikos, finansų, apskaitos, rinkodaros sričių bakalauro studijas, bet ir į praktiką orientuotas, inovatyvias ir su darbu lengvai suderinamas magistrantūros studijų programas. Nuo 2023 m. įdiegta naujovė bakalauro ir vientisųjų studijų programų studentams leis susidaryti individualiųjų studijų planą ir mokytis tarpdisciplininių dalykų ir kompetencijų bet kuriame Vilniaus universiteto padalinyje. Be to, jau dirbantys specialistai čia gali ne tik oficialiai studijuoti ir įgyti akademinį laipsnį, bet ir semtis žinių bei patirties jiems aktualiose srityse ar disciplinose iš Lietuvos ir žymiausių užsienio šalių universitetų ekspertų ir verslo praktikų laisvojo klausytojo statusu.
Būdų siekti asmeninio ir profesinio augimo yra ne vienas, o Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete laukiami visi, siekiantys kokybinio savo karjeros šuolio ekonomikos, finansų, apskaitos, vadybos, rinkodaros, politikos, verslo ir žmogiškųjų išteklių valdymo srityse.
Komentarų nėra. Būk pirmas!