Vilniaus universitetas prisijungė prie projekto „Universitetų dėstytojų kompetencija darnaus vystymosi srityje (UE4SD)”. Projektą įgyvendina 55 partneriai iš 33 valstybių Europoje ir už jos ribų, siekiantys įtraukti darnaus vystymosi uždavinius į aukštojo mokslo studijas. Trejus metus truksiantis projektas skirtas darnaus vystymosi švietimo plėtotei ir aukštojo mokslo kokybei gerinti plačiąja prasme. Šią veiklą finansuoja Europos Komisija pagal Mokymosi visą gyvenimą programą „Erasmus akademiniai tinklai“.
Projekto veikla sutelkta pakeisti aukštojo mokslo studijas ir ugdyti studentų gebėjimą pasipriešinti aštrėjantiems socialinio ir ekonominio vystymosi skirtumams bei ekologiniam pažeidžiamumui. Projekte bus plėtojama akademinė veikla ir dėstytojų kvalifikacijos tobulinimo programos darnaus vystymosi švietimo srityje – projekto dalyviai padės kolegoms ugdyti studentų supratimą apie darnų vystymąsi ir jų profesinę bei asmeninę atsakomybę. Taip projektas prisidės prie aukštojo mokslo pokyčių, padedančių kurti ateities pasaulį.
Kadangi šiuo metu nėra išsamios informacijos apie universitetų dėstytojų skatinimą domėtis darnaus vystymosi kompetencijomis ir jų ugdymo metodais, projekto pradžioje 33 valstybėse bus atliekama duomenų apie dėstytojų kvalifikacijos tobulinimą analizė. Inovatyvios praktikos pavyzdžiai bus publikuojami atskiru leidiniu, taip pat projekto tinklalapyje.
Projektui „Universitetų dėstytojų kompetencija darnaus vystymosi srityje (UE4SD)” vadovauja Glosteršyro universitetas (Jungtinė Karalystė) bendradarbiaudamas su trimis pagrindiniais partneriais: Madrido nepriklausomu universitetu (Ispanija), Karolio universitetu (Čekija) ir Liuneburgo Loifanos universitetu (Vokietija).
Vilniaus universitete už projekto vykdymą yra atsakinga Studijų direkcijos Studijų programų skyriaus vyriausioji specialistė dr. Laima Galkutė (tel. 8 5 219 3032, laima.galkute@kf.vu.lt).
Daugiau informacijos apie projektą rasite projekto tinklalapyje https://www.ue4sd.eu.
Komentarų nėra. Būk pirmas!